| Viuvi a întrebat:

big hug
Apelez la voi pentru ca am o mareee problema! sad
De o saptamana si cateva zile sunt cu un baiat...
Ne cunoastem de 2 ani si in acesti 2 ani am fost certati o perioada scurta in comparatie cu timpul in care am fost prieteni.Am fost cei mai buni prieteni insa acum de cand suntem impreuna numai avem ce sa discutam :-|
Tinem mult unul la altul, dar nu pot sa-mi dau seama de ce se intampla lucrul asta, ne uitam unul la altul si nu gasim subiect de discutie...nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata tinand cond ca sunt o fire super deschisa ...Chestia asta ma doare si nu vreau sa-mi afecteze relatia :-|
El are si ceva probleme personale care l-au afectat; ar putea fii o cauza insa totusi...
care credeti ca sunt cauzele acestei probleme si cum am putea sa o rezolvam?
Eu am 16 ani iar el 18
Astept raspunsuri cu sufletul la gura!
Multumesc!
>big grin

Răspuns Câştigător
| Corinne a răspuns:

Eu una nu am de unde sa stiu ce il framanta pe prietenul tau. Dar poate fii intr-o perioada mai dificila si ii confuz in anumite privinte este posibil sa fie si din aceasta cauza daca nu iti spune tot ce are pe suflet intelege`l si fii alaturi de el...va aprecia acest lucru... daca ii trist sau nu are chef incearca sa-l bine dispui subiectele vin de la sine.
Si la mine s`a intamplat la fel la inceputul relatiei dar problema s`a rezolvat in scurt timp si acum ne este foarte bine impreuna.
Asa te sfatuiesc si pe tine... fa`l sa aiba incredere deplina in tine mai ales ca va cunoasteti de atata timp si cum ti-am mai spus fii alaturi de el!
Bafta!

10 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Daca esti o fire deschisa si tii f mult la baiat trebuie in mod neaparat sa-l intrebi frumos cu un ton calm si intelegator caci de ce nu vorbiti impreuna. Dupa ce afli motivul si iar nu ai rezolvare mai pune si acea problema ce va impiedica comunicarea drept intrebare aici si iti vom raspunde si la aceea. Dar pina nu stiu stim de ce nu comunica nu putem da rezolvare.Deci intreaba-l frumos.

| Corinne a răspuns:

Asa-i happy
Dar daca sunteti deschisi unu fata de celalalt nu stiu de ce iti mai pui semne de intrebare.Cred ca ti se pare ca ar avea el ceva ce il framanta sau eu stiu thinking daca el ti-a spus sa stai linistita atunci asculta`l si stai fara grijihappy
Iubiti`va mult!

| Corinne a răspuns:

Ne bucuram sa auzim asta! blushing
In plus de aia suntem aici adunati nu?hee hee

| anad a răspuns:

Ar fi posibil ca, din cauza problemelor personale, sa fie mai preocupat si sa nu mai fie asa deschis cu tine. Tu ii percepi nelinistea si parca nu mai sunteti pe acceasi lungime de unda. Asta ar explica intr-un fel ca ai retineri in a comunica liber ca si inainte. E un fel de frica, in subconstient, de a nu agrava lucrurile. Tu ar trebui sa incerci sa il determini sa discute si despre acele probleme deschis cu tine, fara retineri.

| Adolescentul a răspuns:

Buna! Timpul le rezolva pe toate NU te grabi, important e sa ai incredere in el si in tot ceea ce voi face`ti impreuna, iar subiectele or sa vina de la sine precum dragoste happy nu propui sa faci dragoste cu el ci vine de la sine, cand simti fiorul acela.Ai grija de tinetongue papa

| Viuvi explică:

L-am intrebat si a zis ca nici el nu stie, insa sa il inteleg ca are probleme sad Si l-am inteles...
Insa oare aceasta sa fie singura cauza?

| Viuvi explică:

Suntem deschisi unu fata de celalalt si el mi-a zis sa stau linistita ca nu are alte motive, insa te linistesti si cand auzi parerea celorlalti happy

| Viuvi explică:

De-ati stii cat de mult ma ajutati!
big hug
Multumesc!

| TotLora a răspuns:

De regula prieteniile stranse cand se transforma in relatii intime, se strica si se ajunge chiar si la despartire, sper sa nu fie si cazul tau, dar pentru a nu ajunge aici e bine sa comunicati si sa va descoperiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are pe altahee hee) sau se gandeste la fostahee hee)