| adina_6125 a întrebat:

Buna tuturor:*eu cand sunt cu prietena mea cea mai buna la mine acasa il sunam pe un prieten foarte bun deal nostru si cand inve el noi facem sa mancam. o mai las numa pe prietena mea in bucatarie ca el se duce la mine in camera si ma duc sa vad ce face pe acolo si de multe ori ma ia in brate ma saruta imi da palme peste fund si cateodata cand ma ia in brate vine spre mine si ma pune pe pat si el peste mine dar nu facem nimic.eu ii spun mai date de pe mine si il dau la o parte si plec. mie imi place de el si el stie asta da nu stiu de ce reactionez asa. poate pentru ca nu vreau sa ma ofer pe tava adica sa ii spun ca daca vrea sa stea cu mine si el sa zica numa da. voi cum credeti ca e corect sa procedez cand face fazele aste tinand cont ca eu vreau sa ii arat sa il plac?

PS:el mi-a spus ca ma simpatizeaza. el are 14 ani si eu 13

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu-ti dai seama ca ai inceput sa stresezi cu intrebarea asta? cautzi raspuns unde noi doar putem da cu presupusul! dc nu vb deschis cu el asa ramai fara dudas!

| aniriiiiii a răspuns:

Nu`l mai lasa sa puna mana asa pe tine ...pentru ca nu esti un obiect pe care sa l atinga cand vrea el,pastreaza distanta,dar totusi arata`i ca l placi, daca nu poti sa i arati prin gesturi, poarta o discutie cu el in care sa ii spui ca iti place.dar sa si tina mainile acasa

| BalonaşDulcee a răspuns:

Adina el te place ca altfel de ce ti-ar mai zice ca te "simpatizeaza"?, dc te-ar mai lua in brate? dc te-ar mai saruta? Baietii sunt mai timizi uneori [mai tot timpul] si ei nu vor sa-i spuna unei fete daca vrea acea fata sa fie cu ea pentru ca le e frica de negare... deci practic v-ati sarutat deci tot practic sunteti impreuna tongue

| iuliadana93 a răspuns:

Eu iti sugerez sa ii arati ca il placi dar nu prin asta pentru ca ai o varsta frageda pentru a iti incepe viata sexuala...arata-i ca-l placi dar prin vorbe s fapte de tandrete dar nu prea exagerate.sau pur si simplu spune-i ca-l placi si ca vrei sa fiti impreuna... fundita t rog?

| dody_8957 a răspuns:

Depinde ce vrei si tu de la tine mah.eu sunt baiat si stiu care e treaba. daca tine la tine si tu la el poti sa-i explici ca inca esti tanara si vrei sa mai astepti si vezi cum reactioneaza el, daca comenteaza urit si te ameninta inseamna ca vrea doar sex.si altceva.