| Auslesse a întrebat:

Intrebare atat pentru baieti,cat si pentru fete! Ce parere aveti despre o fata, care, la 20 ani,e virgina? Ei bine,fata respectiva sunt eu si nu mi-e rusine sa recunosc! Nu sunt nici urata,nici grasa,nici proasta,sunt eu si atat! sunt o fata normala, ca toate celelalte fete! Am avut prieten, dar...am dat peste un baiat "de bani gata", cam smecheras, care avea doar un singur scop(stiti voi care-i ala). voia doar sa ma folosesca...in momentul in care mi-am dat seama ce urmarea el,de fapt,m-am gandit serios si am decis ca e mai bine sa pun punct relatiei.

Acum, fara raspunsuri la misto, doar pareri sincere!happy

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

Sal, eşti perfect normală.
Părerea mea că tu ai spart reperele din societatea noastră, "bani gata" "maşini" etc.
Să nu cumva să te trufeşti că vei avea încercări şi rişti să cazi în ceea ce ai evitat până acum.
Ca sfat. încearcă să nu te mai expui, pentru că mulţi nu te înţeleg şi vei stârni invidii.

| Auslesse explică (pentru vitbsk):

Ok,mersi pentru parere si pentru sfat! Si da, pe mine nu ma interesau banii sau masina baiatului, ma interesa doar el, dar n-a fost sa fie! A crezut ca daca are bani si masina e cel mai tare.

50 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Din cate am citit am reusit sa deduc faptul ca asta a fost alegerea ta si ca esti mandra de ea. Numai cuvinte de lauda pentru tine!

| alinaWalina a răspuns:

Buna.
Draga mea, mi se pare ca esti o fata desteapta cu capul pe umeri.
Sincer, nu credeam ca mai exista fete din astea in afara de minebig grin.
Pa, pa.

| Analytical a răspuns (pentru alinaWalina):

Cata modestie... daca stau sa ma gandesc, nici ca mine! laughing Eu am 18. Dar nu ma expun, prefer sa fiu urmarita din umbra. Maturitate. Da, s-au intalnit virginele? alea putine. laughing)

| senstein a răspuns (pentru alinaWalina):

Serios?

| IMC90 a răspuns:

Te cred, dar doar prima parte laughing
Rusine e sa pici BAC-ul, rusine e sa schimbi partenerii ca pe ciorapi, rusine e sa nu stii sa vorbesti corect in limba romana.
Ca sa nu mai zic ca nu exista barbat pe lumea asta care sa nu viseze la o prietena virgina, indiferent de varsta.

| Auslesse explică (pentru IMC90):

Ok,deci nu crezi c-am avut prieten s.a.m.d.....intra pe profilul meu, citeste-mi intrebarile si te vei convinge singur/-a!

| IMC90 a răspuns (pentru Auslesse):

Tot nu te cred

| Auslesse explică (pentru IMC90):

Treaba ta, n-ai decat! ..eu stiu ce-a fost in viata mea si n-am de ce sa-i dau explicatii unuia ca tine!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bravo ție, esti o fată inteligentă care gîndești. Felicitări scumpo, că nu te lași călcată in picioare și folosită de gunoaele astea care vor doar un singur lucru, știi tu care.

| Liviu_2019 a răspuns:

La mine in facultate erau fete de 23 24 de ani virgine si erau foarte ok. Nu trebuie sa te simti aiurea ca inca esti virgina. Asa cum ai specificat si tu nu ai gasit baiatul potrivit. Daca o faceai cu baiatul respectiv probabil regretai si nu cred ca te-ai fi simtit ok. Indragostes-te de un alt baiat si cu siguranta va veni si acel moment. Important e sa fii sigura de ceea ce faci, ce simti si bineinteles daca baiatul respectiv merita. Altfel e posibil ca dupa acel moment sa regreti enorm si nu o sa fie ok.

| StorrY a răspuns:

Eu cred ca esti o fata foarte desteapta care stie asi pasra bagatia sa! Respect! Dar ar trebui sa iti perzi virginitatea acum fiidca mai tirziu poate sa fie cam greu!

| CrisTinasss a răspuns:

Buna! happy dupa parerea mea, vis-a-vis de relatia ta cu acel baiat, eu zic ca ai facut un lucru bun atunci cand te-ai despartit de el, pentru ca din moment ce ai vazut ca el doreste doar sa te foloseasca, inainte de a avea o relatie sexuala cu el, e un lucru cert ca imediat dupa ce faceati pasul asta urmatorul ar fi fost despartirea. eu zic ca ar trebui sa faci pasul asta atunci cand esti pregatita, cand simti ca baiatul de langa tine este cel care te merita. nu trebuie sa te simti nasol pentru ca ai 20 de ani si nu ai facut sex! chiar deloc! chiar esti o fata care se respecta si deci, esti de apreciat!winking

| Auslesse explică (pentru CrisTinasss):

Iti multumesc!happy

| CrisTinasss a răspuns (pentru Auslesse):

Nu ai pentru ce! :*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Personal, cred că este o CALITATE; dar e important să găseşti un băiat serios, care să te merite şi să te aprecieze - DAR aceştia sunt cam rari! Deci, GRIJĂ mare la viitoarele relaţii, altfel ai rămas virgină deageaba ( până la vârsta asta, şi în consecinţă te puteai bucura de PLĂCERILE vieţii sexuale )!

| Auslesse explică (pentru bursuc001):

Intr-adevar,baietii serios au devenit o raritate!

| senstein a răspuns (pentru Auslesse):

Asa e, mai putin eu.

| Auslesse explică (pentru senstein):

Tu,ce?

| senstein a răspuns (pentru Auslesse):

Fac parte din acea raritate de care vorbeai. Sigur, in ziua de azi este greu de crezut!
Totusi, ca sa fiu la subiect am sa-ti raspund: A ramane (fi/nu fi) sau nu virgina trebuie sa fie decizia ta. Nu conteaza foarte tare varsta la care renunti la virginitate, ci motivul. Decizi sa faci dragoste pentru ca iubesti pe cineva atat de tare incat fiecare por il doreste, nu pentru ca toate celelalte fete au facut-o.Virginitatea este dovada ca iei propriile decizii, ca nu plutesti in deriva, incotro te poarta curentul. Te felicit pentru asta, esti o fata cu capul pe umeri!
Cine te iubeste cu adevarat, stie sa te astepte, sa te pregateasca, sa te respecte pentru inima ta si nu pentru corpul tau s.a.m.d.

| Auslesse explică (pentru senstein):

Acum am inteles!happy

| senstein a răspuns (pentru Auslesse):

Ma bucur, iti doresc succes la ce vei face mai departe, nu te simti rusinata pentru acest lucru ca nu ai de ce, asta arata multe despre tine, lucruri pozitive.
Noapte buna!happy

| Auslesse explică (pentru senstein):

Iti multumesc inca o data! Noapte buna si tie!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos palaria, alesul tau va fi unul norocos si sigur o sa stii sa il alegi.
Speciile ca tine sunt pe cale de disparitie, din pacate.=[

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fe-li-ci-tări.
ASTA e părerea mea, scumpo. happy

Evident, nu există niciun motiv pentru care să te simţi jenată. Dimpotrivă, după cum ai afirmat şi tu.
Cinste ţie pentru că ai fost inteligentă şi nu ai cedat in faţa unui meltean cu,, un singur scop'', pe care da, il cunoaştem noi. Ai dat dovadă de integritate şi ai demonstrat că ai, intr-adevăr, coloană vertebrală şi respect pentru tine ca femeie, ca om.
Dăruieşte-te bărbatului cu care vrei să iţi petreci tot restul vieţii. Dacă e inteligent la rândul lui şi te iubeşte, va aprecia. Big time.

Keep up the good work.

| Auslesse explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru cuvintele frumoase!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că multe dau din lac în puţ!

| Hevnoraak a răspuns:

Sincer te admir pentru asta.

| CRISS69TM a răspuns:

Meriti tot respectul si admiratia tuturor, nu numai a mea.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Draga mea nu e o rusine sa fii virgina la aceasta virsta, ba e chiar o onoare. Daca vreo fata te ride gandeste-te ca tu ai ceva ce ea nu are.Mai bine mai s-o faci mai tirziu din iubire cu persoana potrivita, decit acum si sa-ti para rau pe urma.Toate cele bune si gindeste bine inainte sa faci acest lucru.

| HikariAi a răspuns:

Hey! Hm. interesant, nu credeam ca exista asa fete ca tine. Si eu sunt in aceeasi situatie, dar, niciodata nu voi recunoaste asta, o spun doar aici, pentru ca ma fac de ras, am recunoscut decat la fosta mea iubita si cand ii ziceam, facea misto de mine, si imi zicea ca nu am cum sa fiu asa laughing Anyway, parerea mea, e ca la fete, e bine sa fi asa, dar la baieti e aiurea... Sa trecem peste asta, iti doresc numai bine si sa intalnesti persoana potrivita. Toate cele bune in continuare!

| Vibrations a răspuns (pentru HikariAi):

Eu sunt baiat, am 25 ani si sunt virgin... in fund

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Sa stii ca pentru mine nu e o rusine...adica mie nu mi-e rusine.Si daca alte fete rad de mine...asta e! eu ca ele pot sa fiu, dar ele ca mine, nu! si nici tie n-ar trebui sa-ti fie rusine! apropo, cati ani ai? de zici ca ti-e rusine?big grinhappy

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Pai, eu am 22 de ani... Si asa cum am mai spus, pentru o fata, nu e ceva rau, adica din cate stiu eu, cel mai mare cadou care il poate face o fata unui baiat e virginitatea ei. La baieti nu e asa, pentru ca din cate am observat, fetele vor baieti cu experienta laughing Oricum, asa cum am spus mai sus, am avut iubite, foarte deosebite si frumoase, adica nici-una nu era genul acela de persoana care sa insele, sau sa faca niste chestii ciudate, lipsite de bun simt. Sunt asa, pentru ca eu mereu am cautat o persoana, care sa fie prima si ultima cu care voi face asa ceva... Probabil pentru multi, e o idee stupida, dar eu intotdeauna am facut cum am vrut si nu-mi pasa de ideea celorlalti. Eu zic ca daca nu intalnesc acea persoana pot sta si singur toata viata si sa ma axez pe orice altceva in afara de iubire, chiar daca sunt foarte constient ca cea mai mare fericire, ti-o aduce iubirea, dar eu nu pot iubi o persoana fara ca sa-mi placa ideile ei. Si oricum, mai e ceva, asa cum am mai spus, am avut mai multe iubite, intotdeauna despartirea a venit din cauza mea, doar eu stiu cat au suferit ele din cauza mea, dar si eu am suferit foarte mult, odata cu trecerea timpului am suferit mai mult ca ele, inca ma trezesc noaptea cu gandul la ele, sunt un tip foarte sentimental, chiar daca ascund foarte bine asta si sa spun sincer, nu cred ca mai vreau sa mai iubesc vreodata, pentru ca nu mai vreau sa fac persoana iubita sa sufere si nici eu nu vreau sa mai sufar, m-am lasat de facultate din cauza primei fete pe care am iubit-o, desi toti m-au rugat sa nu ma las, am intristat foarte multe persoane atunci. Anyway, sa trecem peste povestea mea, sunt sigur ca nu-si are rostul aici. Iti doresc sa intalnesti un baiat care sa fie ca tine de deosebit, care sa te iubeasca si sa te faca fericita, asa cum iti doresti. Ai grija de tine si toate cele bune iti doresc!

| HikariAi a răspuns (pentru Vibrations):

Si ce-mi spui mie? Dai dovada de incultivitate prin acest raspuns, chiar nu am chef de persoane ca tine, mai ales ca urasc sa fiu deranjat printr-o atitudine lipsita de bun simt. Nu strica acest topic prin comportamentul tau de huligan!

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Nu inteleg de ce de fiecare data, despartirea a venit din partea ta..desi stiai ca atat tu, cat si persoana respectiva o sa suferiti, de ce? Si inca ceva..iti multumesc pentru sfaturi!happy

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Hm... O sa-ti spun sincer, cu cele cu care am stat, le-am cunoscut pe net, dar, despartirea nu a venit din cauza distantei, ci din cauza nepotrivirii. Chestia e, ca de fiecare data sunt atras de fetele cu caracter puternic (zodia, leu, capricorn) si ele avand caracter puternic si eu fiind varsator, adica tot o zodie care ii place sa domine ajungeam la unele neintelegeri, desi pana la urma, nu stiu daca e asta, cum sa-ti explic eu tie, cu oricare dintre ele, vorbeam foarte mult, adica stiam totul unul despre celalalt, sa-ti dau un exemplu cu o fosta iubita: pleca la servici de dimineata, si intotdeauna ma suna dupa ce se pregatea si era in masina si conducea in drum spre servici, pentru ca atunci era ora 11:00-12:00 (ora la care eu ma trezesc de obicei), cand pleca de la servici ma suna din nou, cand iesea sa-si plimbe cainele ma suna iar, si cand era acas, vorbeam pe mess, ascultam muzica, vorbeam despre noi, etc. si vorbind, erau niste "lucruri" care le spunea, si ma deranjau, oricum sunt mai multe "lucruri" de explicat, si nu vreau sa spun, pentru ca nu vreau sa spun ceva rau despre ea, o respect enorm, sa zicem ca pur si simplu asa a fost sa fie. Si in treaba cu real, de ce nu imi gasesc o fata din real cu care sa stau, in caz ca te intrebi asta, e ca pe mine nu ma atrage nici-o fata din real, am mai iesit si am stat cateodata la scara blocului cu cate o fata, si de multe ori, fata incearca sa ma sarute, si atunci plec, nu din cauza ca sunt timid, ci pentru ca eu nu sunt asa, si din cauza asta, am lasat-o balta. Intotdeauna am gasit persoana potrivita in fetele dupa net si nu le-am cunoscut pe site-urile de socializare, sau chestii d'astea de genul, le-am cunoscut pe niste jocuri online pe care le joc cateodata. Ceea ce vreau eu sa-ti spun, e altceva, am vazut mereu ca se vorbeste despre baietii care vor numai sex de la fete, dar chestia e alta, cand nu e asta, se gasesc alte motive in cazul in care nu te potrivesti cu o persoana. Nu stiu daca vei intelege ceea ce am scris, nici nu-ti cer asta, pentru ca stiu ca nu stiu sa ma exprim asa bine. Aa, placerea e a mea, intotdeauna imi place sa ajut pe oricine, ma bucur ca te-am putut ajuta!

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Am inteles tot ce-ai avut de zis! ma bucur sa vad ca exista si altfel de oameni, oameni cu capul pe umeri, care stiu ce vor..si nu din aia care sunt numai pe intereshappy

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Nu sunt o persoana asa buna, nu ma consider deloc o persoana asa buna, am stat si eu cu o paersoana pe interes, imi facea toate poftele, platea intotdeauna totul, puteam sa-i cer cati bani vroiam si-mi dadea, era o persoana deosebita, frumoasa, desteapta, dar crede-ma, nu eram deloc fericit. Tocmai de aceea intotdeauna voi spune: banii nu aduc deloc fericirea, poate sa-ti dea totul cineva, si sa fie o persoana deosebita asa cum era ea, si daca nu simti acel sentiment profund de iubire, in adancul sufletului esti trist si foarte vinovat, cel putin asa ma simteam eu, mai bine stau cu o persoana care o iubesc si care ma iubeste enorm, chiar si sa stam in jungla, decat sa fiu prada banilor si a lucrurilor gresite care se intampla in lumea intreaga. Iarta-ma, dar in momentul de fata, sunt foarte nervos, ca multi sunt asa idioti, si au o gandire total gresita si eronata, a ceea ce inseamna sa-ti traiesti viata, asta nu e fericire! Numai bine in continuare, si-mi cer inca o data scuze pentru starea actuala pe care o am.

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Am inteles, asta e...asa-s oamenii. Unii mai ipocriti ca altii! n-ai ce sa le faci!happy..toti vor doar sa-si atinga propriul scop si..atat!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Un scop care nu le aduce nimic, ei chiar nu au inima? Adica la ce ii ajuta chestiile astea, niciodata nu voi putea intelege. Intotdeauna am fost de parere ca mai bine nu eram sentimental, mai bine eram robot. Dar acum ma gandesc, ca daca eram robot, nu cred ca puteam sa deosebesc binele de rau... Anyway, chiar ma bucur ca am vorbit aceste fraze cu tine, ma simt bine ca sunt si eu o data inteles.

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

"ei chiar nu au inima?"....inima au, ca na, sunt oameni si ei.dar mai mult ca sigur au, dar au inima de piatra! ..nu credeam vreodata ca poate exista atata rautate, ipocrizie, ura si muuuuuuuulte altele.aa..si barfa, sa nu uit! Mai nou asta-i principala ocupatie a oamenilor.Cat mai muuuulta barfa, daca s-ar putea!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

E foarte ciudat ca in scopuri bune nu stiu sa vorbeasca, dar cand e vorba de barfa, sunt primii, daca zic ceva sa spuna un adevar, sau ceva care sa ajute, nu sa denigreze. Sper ca intr-o zi sa se schimbe aceasta gandire.

| Auslesse explică (pentru HikariAi):

Sa de-a Dumnezeu sa se schimbe ceva...dar nu cred ca e vreo sansa!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Ar fi prea dramatic sa nu se schimbe nimic in gandirea fiecarei persoane odata cu trecerea timpului. Sunt de parere ca o fiinta cu cat e mai inteligenta si mai evoluata pe plan spiritual, cu atat se gandeste sa faca mai putin rau. Pana la urma, nu putem spune, decide noi ceea ce e bine si ce e rau, dar in ca in cazul "ignorarii", sunt unele idei, care o persoana mai inteligenta le intelege si alege acea idee, iar o alta persoana cu un IQ mai mic de 100 nu face diferenta si alege chiar ideea gresita, adica: a fi ignorant, inseamna a fi o persoana lipsita de gandire, badaran, etc. dar a ignora nu e un lucru rau, pentru ca poti ignora anumite persoane, pentru binele lui, pentru a te apara pe tine, etc. Intotdeauna o persoana arata cum e ea prin actiunile ei, ceea ce nu vrem sa intelegem noi niciodata, mai ales in iubire, e ca noi vrem schimbare, credem in minuni, dar o persoana niciodata nu se va schimba, asta daca nu are posibilitatea de "a gandi" si a vedea ce se intampla in jurul lui si se complace cu ceea ce e el in momentul acela.

| varanudorm a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai de ce sa iti fie rusine pentru ca esti virgina. Exista baieti care apreciaza asta, si altii care nu. La urma urmei e alegerea ta cand decizi sa faci pasul asta si mai ales, cu cine.
Bravo, fata de moda din ziua de azi cum ca nici nu ai menstruatie dar faci sex, sau nu-ti place scoala si habar n-ai sa scrii corect gramatical la 14 ani dar stii sex.

| codrin2012 a răspuns:

Bravo tie.
Chiar in seara asta vorbeam cu prietena mea(avem 25 de ani amandoi) despre "fetele siliconate" si baietii de bani gata...
E plina Romania de astfel de cupluri..si cunoastem si noi cazuri.
E foarte interesant...dar pe moment. dupa ce trece timpul incep problemele...

O sa-ti dau un caz concret si tragi tu concluziile.
Deci el cu bani de bani(familia are o firma de transport), ea dintr-o familie modesta..totul bine si frumos.s-au casatorit si acum au si un copil.
Dar...el toata ziua umbla cu altele, nu-l intereaza deloc de copil side sotie ca de. nu mai e ca la inceput(toata ziua fresh, machiata etc.).
Ea sta acasa, are grija de copil. Facultatea nu a terminato, nu are unde sa plece..pana si bani de tampoane trebuie sa-i ceara lui ca vb aia el e cel cu bani...si uite asa viata de "mall", vezi blonda cu fusta scurta si cocalarul cu bmw..si timpul trece...

Fa o scoala bazata, fa-ti o cariera, gaseste pe cineva care sa te intelegi si vei vedea ce bine o sa ajungi

O seara frumoasa si ia decizii rationale si pe termen lung.

| Auslesse explică (pentru codrin2012):

Multumesc! Si da, asta intr-adevar e o lectie din ce mi-ai zis tu! cunosc si eu un caz, e aproape la fel!

| luna15 a răspuns:

Rusine, de ce?
pnt esti diferita?
haaa trebuie' sa te mandresti cu asta
nu stiu' la cat de drept e, dar am auzit ca cu trecerea timpului adica inaintarea varstei primul act sexual (la fete) e din ce in ce mai dureros.