| schajuman1344 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt baiat, am 24 de ani, aproape spre 25 si nu am avut niciodata o relatie serioasa. Doar 2 relatii care au durat 1 luna, iar alta 2 saptamani. Am nopti in care nu pot dormi si plang din aceasta cauza. Ma simt foarte singur. Am incercat cam tot ce e posibil pentru a-mi gasi sufletul pereche, insa pur si simplu fetele ma ignora sau nu se leaga lucrurile pe termen lung. Ma ingrijesc, sunt destul de realizat cu job stabil, masina si urmeaza sa imi iau apartament. Sunt sincer, nu am inselat in viata mea si nici nu am de gand. Intr-adevar am 20 de kg in plus pe care trebuie sa le dau jos (acum lucrez la asta). Cam care ar putea fi problema? Ma simt super singur si parca nu reusesc sa ma bucur 100% de viata. E un sentiment ciudat. Fara bataie de joc va rog. Chiar nu am chef si de asta. Dau funda dar si voturi.

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Salut.

Încearcă să faci cumva să te accepți și să te simți bine în pielea ta.

Ai spus că ai 20kg în plus, dacă lucrezi la asta o să le dai jos, timp ai pentru că ești foarte tânăr și încercă să nu te mai stresezi pe tema asta.
Nu uita că toți oamenii au defecte, dacă nu se văd nu înseamnă că nu sunt acolo.
Unii oameni acceptă anumite defecte și se descurcă cu ele în timp ce alții nu ar putea să le accepte, e un fel de a spune că fiecare are gusturile lui, exact ca la mâncare.
Chiar și dacă ești așa, sunt destule tipe ce sunt împreună cu bărbați cu greutatea peste cea normală, eu am de exemplu o rudă, el e gras și ea e mai slabă, arată bine, sunt împreună de mult timp și au doi copii.

Când vrei o tipă, ce anume vrei la ea? Zici că vrei o iubită, dar poți avea una toxică, nașpa care să te mintă, înșele, sau doar să fie genul ăla de fata care ori că primește atenție de la tine ori de la altul e aceeași chestie.
Un lucru pe care ți-l recomand e să vrei să găsești o fată care să îți poată fi și prietenă, cea mai bună prietenă, nu doar să vrei să găsești o iubită și doar un rol să aibă, trebuie să aibă rolul de cea mai bună prietenă, alea sunt cele mai frumoase relații.
Vorbește cu o tipă cum ai vorbi și cu un băiat, prieten, pur și simplu vorbește, cunoaște iar de o să fie ceva o să se lege fără ca să vrei tu sau ea.
Încearcă să îți dezvolți skill-ul de a părăsi peisajul când vezi că tipa nu se implică, nu te vrea.
Să zicem că vorbești cu ea, schimbi câteva vorbe...sau vorbești o perioadă mai lungă în care doar tu te implici, iar atunci când vorbești cu ea simți că nu prea te vrea, simți că oferi prea mult și primești prea puțin, atunci alege să pleci.
De ce? Pentru că dacă rămâi o să îți scadă respectul de sine și o să ajungi să îți faci obicei din asta, iar când pleci o să te respecți din ce în ce mai mult.
Nu fii disperat, oamenii pot profita de tine când ești așa, te pot manipula și trata cum le convine pentru că știu că tu nu poți să pleci de lângă ei.

Mai am ceva să îți spun.
Nu știu cu exactitate în ce stare ești dar nu te lua după oamenii care vorbesc aiurea.
Dacă vezi că dintr-un motiv sau altul ajungi în depresie, nu contează din ce motiv (că poate nu e nici ăla care crezi tu, depresia are foarte multe motive și nu e simplă) mergi și caută ajutor.
E mai bine să iei o lună antidepresive, la unii apar efecte secundare sau nu au efectele dorite, dar pe alții îi salvează de la moarte.
Depresia a ucis mulți oameni, ai grijă de tine.

Numai bine.

79 răspunsuri:
| ȘerbanTeodor1 a răspuns:

Fetele sunt diferite, dar toate vor același lucru, un bărbat care să le protejeze, care să le facă să zâmbească și să le înțeleagă. Dacă petreci mai mult timp cu o fată va începe să țină la tine. Dacă nu îi spui că o placi veți rămâne doar prieteni pentru că fetele își schimbă des sentimentele și nu o să te mai placă.

| Mihaiainuai a răspuns:

Știu ce spui și ce simți. Am 19 ani si am trecut și eu prin aceeași experienta pana când tatăl meu s-a însurat cu o domnișoară de 20 de ani pe nume Cornelia (tata având 67)si atunci am simțit dragoste la prima vedere cu mama vitrega? Facem amor intergalactic pe timp de zi și ma bucur de dodoasca ei aproape zilnic. Îl felicit pe tata pentru alegerea făcută și te sfătuiesc sa o zdrănțuiești și tu pe mama ta, ți-o recomand din propria experienta!?✌️?

| Mihaiainuai a răspuns:

Sa știi ca și eu am trecut prin aceeași perioada ca tine. Acum am 21 de ani și am o relație mirifica. Te întrebi cum? Datorita tatălui meu. Acum doi tatăl meu de 67 de ani s-a recăsătorit cu o domnișoară pe nume Elvira de 20 de ani. Momentul când a adus-o acasă a fost scânteia care a aprins flacăra pasionala între noi doi. A fost dragoste la prima vedere. De atunci am o relație amoroasa plina de sex animalic cu mama vitrega. Îi mulțumesc tatălui meu pentru decizia făcută și te sfătuiesc și pe tine sa faci amor intergalactic cu mămuca ta!?❤️?