| CrudutzZa a întrebat:

Buna tuturor sunt fata si am 16 ani, in vacanta de iarna ma tot petrecea acasa un baiat mai mare cu citiva ani decit mine, m-am indragostit de el de atunci insa nu am mai continuat prietenia noastra nu stiu din ce motiv pur si simplui el nu imi scria, nu ma suna si asa procedam si eu.De asta iarna pina acuma de multe ori ma intilneam cu el pe strada(el mereu era cu masina) nici macar nu vorbeam. Il iubesc nespus si mi-e drag de dinsu, acum citeva saptamini mi-am luat inima in dinti si i-am scris un mesaj, l-am intrebat ce mai face si el mi-a propus sa iesim, am iesit a fost foarte frumos si ne-am simtit bine.El face parte dintr-o familie de oameni bogati si nu stiu poate se tine mai superior ca mine ca mi-a zis cind am iesit stai sa iti vad posteriorul sa vad daca meriti sa stai linga mine si s-a ris(mi-a zis ca a glumit), am mai iesit citeva seri apoi iar eu nu ii scriam si el la fel, au trecut 2 saptamini si uite ca am inceput sa ne vedem c-am des pe strada si eu ma salutam, aseara am fost la un bar la ziua unei prietene si eu m-am imbatat crita(pu ca voiam cumva sa nu ma mai gindesc la dinsu, mereu e in gindul meu) si cind deja sa ajung aproape de casa m-a sunat si a venit la mine intr-o secunda am stat cu el, a fost ok, el m-a sunat aseara de la un prieten de al lui nu stiu ce probleme are cu telefonul lui, azi nu m-a sunat deloc si la fel suntem straini, eu incepeam sa il uit in acele 2 saptamini si ma impacasem cu gindul ca nu o sa fie al meu si acuma iar mi-a aparut, ce sa fac? sunt disperata, sunt om mort fara el, il vreau linga mine... (aseara am mai vorbit putin si aiurea daca eram beata, ii dadeam aceeasi intrebare de o suta de ori) un sfat va rog

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza-ti inima happy

| Mytsaa a răspuns:

"Baga-te tu in seama" mereu cu el, insista si poate o sa faca si el la fel.Baietilor le place sa fie cuceriti, sa vada o fata ca se zbate pentru ei dar nici chiar sa exagerezitongue

| kmidodo a răspuns:

1.Sa nu mai bei 2. Uita-l si vezi-ti mai bine de scoala.Ca asta vor mai fi multi.Crede-ma!

| Robery568 a răspuns:

Inseamna ca nu te place, nu il mai plictisii pe bietul om.

| sseelleennaa a răspuns:

Pai daca de iubeste el sigur nu te baga in seama ca asteapta sa il bagi tu primul. Punel tu in seama mai mereu si o sa vezi ca o sa te bage si el in seama... dar daca nu se intampla asa spune-i de ce nu te baga in seama laughing

| CrudutzZa explică:

Azi mi-a intrat in oaspeti pe un site de socializare si mi-a scris un comentariu la o poza(citeva smile care zimbesc larg) se ridea ori de poza ori de comentariile de la ea ca erau asa hazlii, ce ziceti sa ii intru si eu in oaspeti? sau sa ii dau un raspuns la comentariu?

| Monnnny a răspuns:

Vorbeste cu el! Spune-i ce simti. Comunicarea este singura care te poate ajuta. Sper ca ti-am fost de ajutor ^_^