| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa va anunt povestea cu fostul meu iubit, deci eri am aflat ca m-a sters de pe skype, si m-am enervat mai tare, de pe skype m-a sters dar pe facebook, m-a tine in prieteni, de ce face el chestia asta? eu stiu ca razbunarea nu e o solutie, dar baiatul acesta chiar imi strica sufletul, ce rau i-am facut eu lui? de se poarta asa cu mine, as vrea sa il sterg si eu din prieteni si de pe facebook, caci pe skype el m-a sters, dar eu vazind ca el m-a sters, eu l-am blocat, cred ca am facut bine, as dori sa imi dati niste sfaturi, va rog frumos, chiar mult am nevoie, ma simt atit de oribil, ca nu am putere sa lupt, va rog ajutati-ma cu sfaturi cum sa ies din aceasta situatie. Funda pentru cel mai bun sfat. Multumesc astept!

8 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
E fostul tau prieten, nu trebuie sa iti mai pese ce face el. Toata povestea asta cu :eu te sterg, eu te blochez mi se pare ca nu duce nicaieri. Te simti asa pentru ca te ignora. Povestea toata nu o cunosc dar eu spun ca ar trebui sa vrei sa il uiti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Telenovela retelelor sociale. v ati despartit ce iti mai pasa ce mai face el cu skype, facebook? etc

| iubesc a răspuns:

In primul rand nu te mai gandi la el si totul o sa fie bine. Daca te-a sters inseamna ca nu mai contezi pentru el.

| Dariusuu a răspuns:

Ignoră-l pe tipul acesta, poate că acum nu dă doi bani pe tine dar într-o zi te va implora să-i mai dai o șansă.

Totul depinde de tine draga mea.

| sensualus a răspuns:

Si daca nu mai e pe skype, ce? nu mai e nici in viata reala?laughing)

| NnDWtf a răspuns:

Nu inteleg de ce v-ati despartit, explica si asta ca sa iti poata da cineva un raspuns.
Daca e grav, eu zic sa il uiti pentru ca iti vei face rau singura daca te minti ca inca mai merge, ca inca mai tine la tine s.a.m.d. Daca vrei sa-l faci gelos, sterge-l de la prieteni de pe FB, fa-ti profilul privat, si cupleaza-te cu alt baiat (ai totusi grija sa nu ii promiti baiatului marea cu sarea pentru ca o sa il faci sa sufere cum suferi tu acum, si nu e ok).

| WildDream a răspuns:

Te-a sters pentru ca nu vrea sa se mai uite in urma. Tu ar trebuie sa-l stergi din suflet in primul rand. Nu te mai lasa afectata de tot ce face, ca el nu o face neaparat sa se razbune ci pentru ca pur si simplu merge mai departe.
Sterge si tu tot ce iti aduce aminte de el si nu te mai chinui atat sa intelegi de ce face ce face pentru ca iti faci rau singura.
E doar o parte a trecutului tau, tu traiesti in prezent asa ca nu-l lasa sa-ti afecteze prezentul si nici viitorul. Poate ca e greu acum dar cu timpul o sa treaca, dar trebuie sa si vrei asta.
El te-a dat uitarii, tu de ce nu incerci sa faci la fel?

Răspuns utilizator avertizat