| Boocky a întrebat:

Un pic de stres, ce ma fac? mi-am inceput viata sexuala de curand si nu am sangerat in momentul ala, in schimb in fiecare dimineata de atunci(daca facem dragoste) sunt patata de sange si ma cam doare. nu foarte tare dar totusi de ce e asa? a mai avut cineva asa probleme

4 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Sunt sigur ca nu esti singura, nu s-a rupt prima data pentru ca ai himenul elastic(l-ai avut) si s-a rupt ulterior la al doilea contact sexual. nu stiu daca este neaparat o problema, dar daca persista aceasta sangerare nu strica sa vezi un ginecolog

| UPT a răspuns:

Ar trebui sa te duci sa te vada un ginecolog. Nu este nimic rusinos in asta. Mai rusinos este sa stai acasa si sa dai in alte complicatii cand ai atatea variante si doctori care sa te ajute.
Probabil himenul nu s-a rupt atunci si se rupe cate putin de fiecare data, dar mai bine isi da cu parerea un doctor.

| crissu03 a răspuns:

Ai avut himenul elastic. El nu s-a rupt la primul contact sexual ci o sa se rupa incet, incet la urmatoarele contacte. N-ar strica totusi si un control la ginecolog. Cel putin pentru a sta mai linistita si de a scapa de stres. happy

| IceDub a răspuns:

Ar fi foarte bine sa mergi la un control medical, mai ales pentru faptul ca ti-ai inceput viata sexuala.