| fana1fp a întrebat:

Va rog fara raspunsuri aiurea.Eu nu am avut niciodata un iubit.Imi place de un baiat dar nu stiu ce sa fac dar nu asta e cel mai important lucru.Mai vad baieti si sunt atrasa de ei dar nu ca de oamenii mai invarsa.Eu am 16 ani si aproape de fiecare barbat ma simt atrasa.NU stiu ce am.De obicei ma simt atrasa de barbatii cam la 40 de ani mai ales de unul care simt ca nu mai mpot si nu e pentru bani, nu stiu ce e cu mine.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Buna :*
La varsta ta este normal sa te simti atarasa de aproape toti baietii love struck insa e ceva trecor.
Faptul ca esti atrasa de persoane nepotrivite cu o varsta dubla poate tripla de a ta, nu este neaparat un lucru rau, insa nici foarte ok!
Trebuie sa iti gasesti pe cineva care sa te faca sa uiti ca exista si alti baietiwinking
Eu te sfatuiesc sa intrii in vorba cu baiatul de care iti place ...sa te apropii de el, si de ce nu sa ajungi sa ai o relatie frumoasa cu el love struck
Sper ca ti-am fost de ajutor love struck
Funda big grin love struck? puppy dog eyes

| AngelBoy a răspuns:

Sa te simti atrasa de cineva mult mai in varsta nu e ceva rau, dar sa fim seriosi, de la atractie pana la iubire e cale lunga. Oare daca ai avea ocazia ai sta cu unul? Ma indoiesc!

| JenniferD a răspuns:

Eu sunt fata si am aceeasi varsta cu tine dar pot sa spun ca par mai matura dar asta si pentru faptul ca am forme iar mie mi-ar placea sa nu se mai bage in seama ( mai ales ca au un scop anume)astia cu 10-15 ani mai mari ca mine dar nu e alegerea mea. te sfatuiesc sa nu ii lasi pe cei mai fustangii sa isi bata joc de tine, pentru ca vazand atractia ta fata de ei acestia o sa doreasca un singur lucru si chiar ar fi pacat sa ajungi ca altele dintr-o atractie ( ca nu e deagoste)care nu tine decat cateva zile. stai calma nici eu nu am avut iubit as vrea ca atunci cand va fi timpul sa am un prieten el sa nu fie mai mare decat cu 3 ani fata de mine( si printre multe altele sa ma respecte)., viata merge inainte nu te descuraja, cauta-ti un baiat de varsta ta daca chiar vrei sa ai un prieten. ai grija de tine!