| fana1fp a întrebat:

Eu am 16 ani si n-am amvut un iubit.Imi place mult de un baiat dar nu stiu cum sa procedez. Toate fetele se lauada ca au iubiti si ma intreaba daca am.Eu de fiecare data zic ca am avut dar acum nu sunt cu nimeni.Dar nu asta e cea mai mare problema pentru ca simt nevoia sa ma mangaie si pe mine cineva sa ma sarute.Ce sa fac.De ce numai eu nu am iubit?

16 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu ești singura fată care se confruntă cu problema asta. Lasă timpul să treacă, până la urmă ai doar 16 ani nu 26.

Să ai grijă de tine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cauta sa deschizi o cale de dialog cu el, dar nu e recomandat sa cauti un iubit numai pentru a fi ca celelalte.

| lolylolypops a răspuns:

Ca sa ai un iubit trebui sa fii atrasa de el nu doar de dragul de a fii ca restul, de a te saruta si etc! Eu am 16 ani, am iubit, dar nu stiu sa sarut asa ca "Keep calm!"Te pup

| Xenia16 a răspuns:

Uite, nu trebuie sa te iei dupa celelalte ca ele au iubit, asta e sa aiba. Mai bine astepti sa vina un baiat potrivit decat unul care sa te faca sa suferi.Imi dau seama ca vrei sa simti o aripa care sa te protejeze, dar o sa vina si acel moment. Nu ai iubit doar pentru ca nu a venit cel potrivit.

| lauraroxi a răspuns:

Spune-i lui ca it place de el si vorbiti despre asta daca simpti nevoia sa ai pe cineva langa tine!

| Danielllle a răspuns:

Buna,si eu tot 16 am si tot n-am avut niciodata un iubit.Asta e, nu ma descurajez.De ce sa fiu cu cineva de care nu imi place doar de dreagul de a avea un iubit.Cind voi intilni pe cineva de care sa imi placa si sentimentele sa fie reciproce, atunci voi incerca sa ma implic in relatie.Cred ca totul vine de la sine.Problema mea insa e ca de 1 de care mi-a placut era cu 7 ani mai mare, apoi s-a mutat, iar altul de care mi-a placut si ma placea reciproc era intr-o relatie, si nu am dorit sa ma bag.Se spune ca cind te astepti mai putin atunci te indragostesti, si la mine cam asa a fost.Nu dispera.

| grab a răspuns (pentru Danielllle):

Fetelor, la varsta asta trebuie sa arati foarte bine ca sa vina ei la voi. Faceti sport, mentineti-va fundul tare si pielea mirosind a flori de camp si vor veni atrasi ca la o floare.

Altfel, o sa aveti multa multa TEORIE si asteptari.
Succes!

| CristinaElena96 a răspuns (pentru grab):

Ce zici acolo? Conteaza doar fundul si sa fii frumoasa la exterior? Ei, uite ca gresesti.In felul asta nu vei da decat peste obsedati sexuali care nu au alt scop decat sa se culce cu tine.Nu,nu conteaza doar cum arati ci si ce ai in interior.Nu trebuie sa ai"fundul tare" si "pieli mirosind a flori de camp" ci sa fii tu, asa cum esti, naturala si atunci vei gasi un baiat pe placul tau.Nu dispera, sunt multe fete de varsta ta care nu au avut prieten nu e o anomalie, o anomalie e sa vezi fetite de 12 ani care se culca cu cine apuca.Ai incredere in tine si totul va fi bine!

| grab a răspuns (pentru CristinaElena96):

Mi-ar placea sa imi zici asta si din postura de 1.55 si 65 de kile, eventual cu par intre sanii mici, blugi talia 36.
Si mi-ar placea sa gasesti un singur baiat ok de 15+ care sa caute sufletul din interior first! happy
stii cum e... cand arati bine, ti se pare ca e normal si ti se cuvine, deci tratezi problema din punctul ala de vedere.

O sa gaseasca ea un prieten, cu siguranta, important e sa ii vina macar o propunere pe luna big grin altfel e o problema ca nu o "cere" nimeni. Daca e o problema si e cinstita cu ea, va munci sa rezolve acea problema.

E doar parerea mea ca fizicul e important la acea varsta!

| CristinaElena96 a răspuns (pentru grab):

E important, dar nu cel mai important.batting eyelashes!

| grab a răspuns (pentru CristinaElena96):

Hai ca incet-incet incepi sa realizezi ca aspectul fizic e foarte important in viata adolescentilor. Desigur, trebuie sa ai si un suflet bun, doar ca ala este cerut la evaluare al doilea!
Eu unul nu ma duceam in anturajul fetei sa intreb ce fel de suflet are plinuta aia ca s-ar putea sa fie de treaba. Nici nu ma temeam ca daca imi doresc una frumoasa voi suferi ca e goala pe dinauntru. Ai prins ideea? tot alea naspa se lasa mai greu, tot alea te fac sa suferi mai mult, in timp!

| CristinaElena96 a răspuns (pentru grab):

Stii avem opinii diferite.Da, pe undeva ai dreptate iti dai seama, nici eu nu as iesi cu unul care nu ar arata cat de cat ok, dar nici n-as iesi cu unul care nu poate lega doua cuvinte.Trebuie sa fie o balanta intre a arata bine si a avea cat de cat un comportament ok.Tu esti baiat si la tine conteaza mai mult cum arata tipa decat ce scoate pe gura, eu sunt fata iar pentru mine conteaza mai mult comportamentul.Nu zic ca nu ai dreptate, dar eu vad din punctul de vedere a unei fete, iar tu al unui baiat, deci opiniile vor fi oricum diferite.

| grab a răspuns (pentru CristinaElena96):

Multumesc!

| CristinaElena96 a răspuns (pentru grab):

Cu placere!laughing

| Bianca888 a răspuns:

Nu conteaza cati ani ai, iubirea vine cand te astepti mai putin, si daca nu a venit pana acum inseamna ca pe tine te asteapta ceva mult mai bun decat au prietenele tale. :*

| Oliv99 a răspuns:

Fii curajoasa!
Tot ce trebuie sa faci este sa iti placa de un baiat... te uiti la el mai ciudat, incerci sa ii intrii in vorba si sa fii tu insati si sigur vei avea unul! Toti sunt lesinati dupa zambetul fetei si simplitatea ei. :*