| anonima6467 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati.acum ceva timp am cunoscut un baiat mai mare ca mine cu 5 ani, cu care ma intalnesc in fiecare zi pentru ca el vine la un vecin de'al meu.ne intelegem foarte bine si de o saptamana si o zi suntem impreuna...sau eram. el este genul de baiat grijuliu, atent, intelegator...si am foarte mare increde in el deoarece imi spune tot, bune sau rele.
din pacate mamei mele i'a spus cineva, care nici macar nu il cunoaste cum ca el ar fi facut tot felul' de chestii... iar mama nu imi mai da voie sa vorbesc cu el.am vorbit putin mai devreme cu el, si a inteles situatia, dar eu nu stiu sigur daca e bine sa nu mai vorbesc cu el, deoarece tinem foarte mult unul la celalt.
este prima persoana pe care chiar simt ca o iubesc si care ma intelege cu adevarat.nu stiu ce sa fac.va rog frumos sa'mi dati cateva sfaturi.va multumesc din suflet.
ps:eu am 15 ani

Răspuns Câştigător
| Catti a răspuns:

Pai din moment ce il iubesti, o sa iti faci singura rau daca nu pastrati legatura.

Cat despre mama ta, ai 15 ani thinking, eu zic ca ar trebui sa inteleaga thinking Vorbeste cu ea si lamureste-owinking

Eu zic sa nu renunti la el desi diferenta de varsta intre voi este destul de mare si el poate avea alte asteptari de la tine big grin

Ai grija de tine :*

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Trebuie sa ii demonstrati mamei tale amandoi ca el nu este asa si ca ea se insala si asta se poate face doar cu timpulhappy

| noktambul a răspuns:

Baiatul ala cu 5 ani mai mare decat tine ti-a dat cumva de inteles ca te iubeste? Poate, pur si simplu, te place doar ca pe o persoana draga, nu te vede si in postura de iubita. Poate cand tu vei avea 18 ani (si el va avea 23) poate se va gandi la tine si ca la o posibila iubita. Asta, daca viata o sa va puna fata in fata si tu sau el nu o sa va gasiti alt suflet pereche pana atunci.

| Frenklynz a răspuns:

Sa inteleg ca are 20 de ani broken heart pai e cam greu. intreab-o pe mama ta cine i-a spus acele lucruri si apoi du-te si afla de la persoana aceea ce e cu povestea despre baiatul care il iubesti.

| spirt1 a răspuns:

Asta e doar parerea mea.Eu am 14 si sincer sa spun.eu nu ascult tot ce imi zic parintii.Sau sa o luam altfel de unde ar sti mama ta ca te intalnesti cu el. Poti sa zici ca te duci altundeva si pana la urma te intalnesi cu el.
Sper ca am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 15 ani si el are 20 este cam riscant majoritatea cazurilor cu relatii din astea nu sau treminat prea bine. eu zic sa ai rabdare pana la varsta potrivita de a avea o relatie

Răspuns utilizator avertizat