| Gipsy a întrebat:

Buna!

Va rog raspundeti-mi la cateva intrebari : >:"

1.In timpul actului sexual, cand baiatul isi da drumul, si are prezervativ, poate ajunge cate ceva in vagin?

2.Care este cel mai bun prezervativ?

3. Ce sanse sunt sa ramai insarcinata[ca fata logic >:"]daca o faci cu prezervativ?

4. Dupa actul sexual, trebuie neaparat sa iei anticonceptionale?
Am vazut aici ca unele fete spun ca iau de un an, 2? De ce?

5. Ce inseamna a fi fertila?

Multumesc.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. daca prezervativul este de buna calitate si folosit corect (cu respectarea tuturor regulilor), riscul de sarcina este foarte foarte mic (cam 0, 02%, cel mai mic posibil).
2. Durex si Masculan, cu conditia sa fie de dimensiunea potrivita.
3. 0,02%. Nimic nu poate scadea riscul asta (in afara de abstinenta).
4. Anticonceptionalele nu se iau dupa actul sexual, ci zi de zi, dupa cum ti le prescrie ginecologul.
5. Inseamna ca poti ramane insarcinata.

| anonimul a răspuns:

1)doar daca se rupe prezervativu
2)durex
3)slabe...doar daca se rupe, si se rup destul de greu, numai daca baiatul e "salbatic"
4)nu trebuie daca nai banuiele ca s-a rupt si ai putea vi insarcinata
5)inseamna sa poti ramane insarcinata

| XxY_5456 a răspuns:

1. Doar daca se rupe prezervativul.
3. Mici (daca se rupe prezervativul).
4. Daca folosesti prezervativ (si nu se rupe), Nu!
5. Fertila - poti face copii. (Sterila - nu poti face copii)

Ar mai trebui sa tii cont si de inca ceva: Mare grija cand desfaci prezervativul. Daca tu ai unghii s-ar putea sa il intepi. Daca il musca. si nu stie ce face. s-ar putea sa isi infiga dintii in el. Succes!

| BloodPrison a răspuns:

1. DA poate ...depinde de cat de tare impinge
2. durex
3. 38%
4.Nu neaparat dar este indicat
5. sa fii fertila insemna sa poti face copii

| Zeekee a răspuns:

1. Doar daca prezervativul, doamne fereste, e gaurit...
2. Depinde, evident alea care le iei de la chiosc cu 1 leu nu sunt bune...
3. Daca prezervativul e intact, nici o sansa.
4. Daca actul sexual este fara prezervativ, da. (eu stiam ca se iau inainte, dupa se ia pilula de a doua zi)
5. Inseamna sa poti face copii.
6. funda? ^^

| ReVeRs a răspuns:

1.Nu.depinde de prezervativ 2. Durex 3.foarte foarte slabe 4.nu 5.atunci cand poti ramane insarcinata. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Poate asunge in vagin numai daca prezervativul are vreun orificiu ceea ce nu se admite deoarece sunt facute pentru acest lucru.
2. Cele mai bune dupa parerea mea sunt Durex.
3.Sansele sunt nule este inadmisibil acest lucru daca folosesti prezervativ.
4.Aceste anticonceptionale previn o sarcina nedorita.
5.Capacitatea de a ramane insarcinata.

| silvia94 a răspuns:

1.daca baiatul are prezervativ sansele ca sa ajunga ceva in vagin sunt cam de 95%. deoarece prezervativul se poate rupe.
2.pai din cate stiam cred ca DUREX
3.Sansele sa ramai insarcinata sunt cam de 95%, cum tiam spus si mai sus, doar daca se rupe prezervativul.
4.nu trebuie sa iei neaparat anticonceptionale...adica depinde cum a avut loc actul sexual. daca va`ti protejat cu prezervativ tiam spus sansele. daca isi da drumul in persoana respectiva atunci ar fi cazul sa ia anticonceptionale.sau daca atunci cand si-a dat drumul a scos`o afara, si prin urmare nu si-a dat drumul in fata atunci nu ai de ce lua anticonceptionele...ai grija cu ele, sunt periculoase

| silvia94 a răspuns:

5.fertila inseamna atunci cand femeia poate face copii...atunci e este fertila...iar daca aceasa nu poate face copii se numeste sterila.

| jockerx a răspuns:

1 nu e posibil
2 durex cu lubrifiant
3 nici o sansa
4 indicat daca nu foloseste prezervativ
5?