| RainsOfSummer a întrebat:

va rog sa ma ajutati.

Astazi am iesit afara sa ma plimb, si stateam eu pe un leagan, si 3 tipe pe care le cunosc, dar nu suntem prietene, erau pe banca, si una dintre ele arunca cu pietre in mine asa ca i'am aratat m**e si a venit sa ma bata, mi-a dat cativa pumni in fata si m-a tras de par, normal am plecat repede in casa. Ajunsa acasa am inceput sa plang.
Acum va rog sa ma ajutati, cum sa o fac sa ma lase in pace? tinand cont ca nu vorbesc cu ea, si nu pot pune pe nimeni sa se ia de ea, pentru ca are o familie mare, 9 frati, si sa le spun parintilor nici vorba, pentru ca o sa iasa mai rau.
Va rog ajutati-ma, si nu'mi spuneti sa o ignor, pentru ca si acum am ignorato si a continuat mai tare.
sad
Va rog sa'mi scuzati greselile gramaticale si categoria, dar sunt foarte disperata si chiar nu stiu ce sa fac ca sa pot iesi din casa fara sa se ia de mine.

Răspuns Câştigător
| summer12 a răspuns:

Zi-i lu' taicatu'. Cel mai bine e sa le zici la parinti pentru ca ei o rezolva definitiv, fara probleme pe viitor. Crede-ma! Si te simti si mai bine sufleteste, impacata, nu te mai stresezi. Daca ar vorbi taicatu' serios cu ea sau neamu' ei, ar terminao cu prostiile. Nu o ignora, ca te ia de fraiera si nu se mai opreste. Sper ca nu e asa retarda precum am mai intalnit eu prin generala, se credeau buricu lumii, da' acum pleaca capul cand trec pe langa mine pe strada. Nu stiu de ce. In orice caz, trebuie sa te faci inteleasa. Daca deja ti-ai luat-o, e cam nasol. Nu sti inca sa te comporti in situatii de genu' si poate nici nu ai ce sa le faci. Unii chiar nu isi dau seama ce fac. Asa e in adolescenta, e vorba de dominatie, care e mai tare, mai shmekera, care te pune la respect. Astea's aiureli. O sa se maturizeze si ea la un moment dat si nu o sa mai faca din astea. Ce sa zic, in locul tau ii bagam degetele in ochi, dar presupun ca ea e tare in gura, tupeista si te-a facut din start, ca o mahalagioaica. Era ceva daca aveai spate, adica pe cineva care sa te apere si sa se bage pentru tine. Dar chiar si asa, determinai inceperea unui razboi. Deci, povesteste-le parintilor mai bine si ai sa scapi!

7 răspunsuri:
| SiMpLa a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este aceea pe care tu o ocolesti si anume sa le spui parintilor, trebuie sa le ceri ajutorul doar ei vor fi in masura sa te sfatuiasca doar traiesc langa tine si stiu mai bine situatia decat noi.

| Deea4ever a răspuns:

Aceeasi problema! numai ca, a folosit un pistol cu bile de jucarie si m-a nimerit in ochi! A ochmet-o pe mama si s-a luat de ea si acum nici nu mai ma baga in seama! ce iti pasa tie de familia ei! Parintii sunt parinti iar daca nu se potoleste suna la politie sa pune-l pe tatel tau sa vorbeasca cu parintii ei! Si nu inteleg in lume trebuie sa fii si nezimtit! Dar un adevarat diplomat intoarece si celalalt obraz! fa-ti o gasca de prieteni fete si baieti! daca te vede cu mai multi adica ca preteni adevarati fii sigura ca nu se mai ia d tine! Bafta si nu uita! SPUNE.le parintilor doar ei sunt in masura sa te ajute! BAFTA love struck

| shaolina a răspuns:

Buna! in primul cand ai vazut ca vnt la tine...tu trebuia deja sa o pocnesti.o poti lovi in stomac, o iei de par si o lasi in jos apoi o joci in picioare
adica nu trebuie sa iti fie teama de nimeni dai bataie...si daca cheama pe cineva ii spui ca ce ca nu ai dat in ea! pentru ca nu are martori si poti spune ce doresti!
in al doilea rand ar trebui sa le spui parintilor ei sunt cei mai importanti! dar sa stii ca ei nu te vor proteja chiar la nesfarsit trebuie sa stii sa te aperi sa dai si tu fara frica sa nu creada ca esti prostuta!
daca ai tupeu te va lasa in pace.
oricum nu are ce sa iti faca tie sau familiei tale! daca mai vrea sa dea in tine dai si tu numai astepta @!

| LigiMe99 a răspuns:

Nu, nu trebuie s-o ignori, combate-o. Te ia la pumni? Trage-i si tu unul in stomac, dar tare, o sa cada jos. Te paruieste? Rasplateste-o cu aceeasi moneda, nu te lasa nici o secunda mai prejos. Si spune-i sa te lase na*bii in pace, ca ea e ratata care a inceput. Nu o lasa sa te calce in picioare, lupta. Exerseaza si tu pe o perna inainte laughing si dup-aia iesi afara fara frica. Sper ca te-am ajutat... Sa-mi spui te rog cum a iesitwinking

| VisualBasicExpert a răspuns:

Zimi unde sta c*rva, cum o cheama, sa-i dau cateva :->

| Rocsaanna a răspuns:

Umbla si tu cu drupul tau si dupa nu se va mai lua de tine...ori daca ai tupeu bateo,nu inteleg tie frica? si ce daca familia ii mare,du-te la parintiu si le spune ca dupa ei rezolva problema cel mai bineori daca nu asta este (la mine e altfel, daca tata ar auzi ca cineva m-a batut, krk lar omora in bataie)

| LordUndead a răspuns:

Vorbeste cu parintii, doar asa rezolvi. Sau loveste-o si tu. nu te uita la ea.