| alinforever a întrebat:

vb cu cineva pe mess de ceva timp ink nu ne-am intalnit este in afara avem mari planuri pe viitor il iubesc f mult si simt k si el ma iubeste pana acum nu credeam in dragostea virtuala dar mi s-a intamplat si e singura prs cu care am facut planuri de viitor dar ne vom intalni abia peste 4 luni, ce sa fac sa nu fiu distrata de imbarligaturile prietenilor si sa nu il determin nici pe el sa ma lase ce atitudine sa iau sa nu intervina rutina, gelozia, neincrederea k imi este frica sa nu il pierd pentru ca am ajuns sa il iubesc atat de mult inkt nu am mai iubit pe nimeni asa, ma respecta, imi vb frumos, imi spune ca sunt frumoasa in fiecare zi, imi propune sa ne mutam amandoi cand vine in tara si sa o luam de la zero impreuna ce sa fac sa nu il pierd? pentru ca totusi 4 luni este ceva timp nu am ast pe nimeni atat, dar nu vr sal pierd, fara el viata mea nu are sens vb lui ma fac sa am incredere in iubire ca pana acum am avut numai eseqri ce sa fac? va rog ajutati-ma nu vr sa ajung o frustata

Răspuns Câştigător
| Cretsulina a răspuns:

Buna:* intr-o situatie asemanatoare am fost si eu acum cateva luni de zilebig grin.la fel nu credeam ca mi se poate intampla, dar am ajuns la concluzia ca niciodata sa nu spui niciodatabig grin.eu te sfatuiesc sa mai astepti daca inima asta te indeamna sa faci, poate persoana respectiva chiar merita, chiar daca unii judeca aceste relatii virtuale.4 luni de zile nu e atat de mult.parerea mea e ca merita sa incerci, sa astepti sa va vedeti si o sa vezi daca a meritat sau nu:*. daca si el simte acelasi lucru pentru tine nu o sa-l pierzi, daca sunteti pe aceeasi lungime de unda si va intelegeti binebig grin.eu l`am asteptat pe actualul meu iubit 4 lunibig grin.4 luni in care ne-am atasat enorm unul de celalalt, 4 luni in care vorbeam orice ore in sir pe net si la telefon si sincera sa fiu a meritatbig grin.suntem de 8 luni impreuna si ne este foarte bine.chiar daca nu ne vedem foarte des ne iubim foarte multbig grin. uneori distanta intr-o relatia apropie doi oameni foarte mult, doar in situatia in care chiar exista sentimente si in care ambii isi doresc relatia.asa ca sfatul meu e ca merita sa mergi mai departe:*.ai grija de tine si ia decizia care crezi ca e cea mai buna pentru tine in primul rand. pupici:*

| alinforever explică (pentru Cretsulina):

Iti multumesc foarte mult pentru ras si o sal ast am avut o disqtie destul de emotionala aseara si va face tot posibulul sa vina de sarbatori iti multumesc din suflet pentru ca atunci cand cineva iti da ras inqrajoatoare si nu in batjocora imi da incredere si mult noroc in continuare cu iubitul tau sa va iubiti mult si sa fiti fericiti pupici

| Cretsulina a răspuns (pentru alinforever):

Cu multa placere scumpa:*.iti doresc si tie mult noroc si sa dea Dumnezeu sa va fie bine:*. astept sa`mi spui dupa ce va vedeti cum merg lucrurile:*big grin.ai grija de tine>big grin

6 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Cred că deja e cam târziu, dacă te agăți de ceva ce nu cunoști, este pentru că ești frustrată.
Ai depășit 30 de ani și simți că nu îți vei găsi dragostea niciodată?
Tot ce-ți pot recomanda este răbdare. Atât în relațiile virtuale, cât și în momentele zilnice, ca de exemplu formularea întrebărilor pentru TPU.

| alinforever explică (pentru Zartbitter):

Buna! iti multumesc pentru ras, am 20 de ani si ma simt frustata de acum ink nu mi-am gasit dragostea adevarata pwpici

| rebela_3159 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el mereu sa tineti legatura. 4 luni trec repede. dar nu iti face asa sperante si nu crede pentru ca vorbiti virtual si de obicei nu prea poti cunoaste o persoana vorbind doar pe mess.e periculos din ziua de azi multi isi dau identitati diferite si unii nu-s exact ce cautam noi.succes. ai grija sa nu fi pacalita.pentru ca o relatie la distanta nu prea merge

| alinforever explică (pentru rebela_3159):

Buna! iti multumesc pentru ras si am sa iau in considerare cea ce mi-ai spus pwpici