| anamariaiuliana a întrebat:

Voi la ce varsta v-ati sarutat prima oara? cum a fost? unde a fost? cu cine a fost? da-ti toate detalile

ce mai detaliata primeste fundita big grin

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, primul sarut a fost la 13 anihee hee... a fost un sarut foarte emotionant si eram cam speriatalaughing, ca habar nu aveam cum sa procedez.Era intr-o seara frumoasa de primavara, cerul era senin si erau multe stele pe cer, eu stateam la colt cu baiatul dupa care eram inebunita de-a dreptul.Stateam noi si povesteam si deodata ma ia de maini, apoi m-a privit intens si s-a apropriat de mine, eu atunci m-am ferit, nu l-am lasat sa ma sarute, apoi a tot incercat si l-am lasathee hee, nu mai puteam de emotii, el avea 18 ani iar eu 13, el normal ca avea experienta si ma temeam ca va rade de mine dar nu a ras deloc, di-a dat seama ca nu stiam sa sarut, toata tremuramlaughing. Apoi m-a mai sarutat de multe ori...soarta a facut ca noi sa fim chiar si acum dupa 3 ani impreuna, el a fost primul pe care l-am iubit si inca il iubesc, am mai exersat mult cu el de atunci, oricum a fost frumos si nu se uita niciodata primul sarut, totul vine de la sine si cred ca important e sa te lasi dus de val.

29 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Buna. prima oara la 17 ani (acum am 18).

a fost ceva unic, nu poti sa explici in cuvinte, doar acea persoana stie ce inseamna si mai ales daca e cu persoana iubita.

a fost in autobuz, eu eram pe scaun, el s-a ridicat in picioare si m-a sarutat, a blocat pe toata lumea care vroia sa treaca sau sa coboare laughing, statea si se uita la noi, eram in centrul atentiei, si chiar mi-a placut pentru ca a fost ceva de moment, fara sa fie planificat.

si sunt si in ziua de azi cu acest baiat. love struck

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

O sa iti dau acelasi raspuns care l-am dat la o intrebare asemanatoarekiss
La 13 ani love struckEra un baiat pe care il iubeam foarte mult.happyA fost baiatul pe care l-am iubit cel mai mult dintre totihee hee
Noi eram prieteni foarte apropiati.Ieseam pe afara cu prietenele mele si venea si el cu baietii laughing
Si la un moment dat prietenele mele au plecat una cate una acasa pentru ca era cam tarziu.Si prieteni lui la fel laughingParintii mei nu erau acasa pentru ca erau plecati la o nunta tocmai in mangalia.Asa ca puteam sa profit de asta si sa stau mai mult afara laughing
Am ramas numai cu el si batea vantul ingrozitor happyEu tot ii spuneam ca vreau sa plec acasa ca imi era frig si era tarziu si el spunea sa mai stau laughingS-a apropiat de mine si ma saturatlove struckA fost foarte frumos happyA 2 zi deja eram impreuna happy
Primul satut nu se uita niciodatawinking

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
La 13anilove struck pe tip il cheama Luci il iubeam enorm de mult:Xsi dupa acest prim sarut a urmat o minunata relatie de doi ani.
Ne-am sarutat in parc la universitate:X

laughingcand imi amintesc ca in gand ziceam:doamne nu ma mai saruta o datalaughing)sau ce naiba am venit sa stau aici doar ca sa vorbesc cu el. Daca nu face el primul pas il fac eulaughing)
De sentimente nici nu prea pot sa le exprim in cuvinte, doar ca m-am simtit in al noualea cer:X

| i.love.me a răspuns:

Aveam 11 sau 12 ani...acum 3 ani pe 14 febroarie.era cu primul meu prieten cu care ma inteleg foarte bine si acum.era frig si noi eram in parc...eu stateam in leagan iar el cand m'a prins m-a sarutat aveam fluturi in stomac eram fericita.cred ca era si la el prima data si apoi mi-a luat un ursulet si o inimioara.bomboane.a fost cel mai frumos nu o sa uit niciodata ziua aceea

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Primul meu sarut a fost la 13 ani!
Atunci m-am combinat cu un tip dragut pe care il iubeam! Totul a fost doar o joaca timp de cateva luni deoarece vorbeam doar la telefon, neintalnindu-ne. Intr-o zi m-a sunat si mi-a spus ca vrea sa ma scoata la un suc. Am acceptat iar intr-o duminica seara am iesit cu el la un suc.
Am baut sucul apoi s-a oferit sa ma conduca acasa. Am acceptat si cand am ajuns acasa am dat sa intru pe usa iar el m-a prins de mana si m-a sarutat. tunci pe moment m-am emotionat foarte tare si nu am stiut cum sa reactionez asa ca m-am desprins repede din bratele lui si am fugit repede in casa! Nu s-a suparat pe mine, a inteles totul si uite-asa am fost impreuna aproape 2 luni. Insa partea trista este ca m-am despartit de el fix de ziua indragostitilor! Un timp nu mi l-am putut scoate din minte dara cum a trecut totul. Avem un an de cand ne-am despartit! Oricum nu cred ca il voi uiat niciodata! bye bye

| madalina_8123 a răspuns:

Aveam cam 14 ani. Cred ca era vara. Eram impreuna de ceva timp si nu ne sarutasem. Asta pana intr-o seara cand el a prins curaj si m-a sarutat. Mentionez ca si el avea cam tot 14 ani. A fost putin cam ciudat pentru ca eu nu stiam sa sarut si a trebuit sa-l las pe el sa ma invete...si nu pot spune ca am invatat de la el. Nici nu am mai fost impreuna mult timp dupa asta. Nu era chiar baiatul visurilor mele si nici nu eram indragostita lulea...nici ns daca poti fi chiar indragostit la varsta aia. N-a fost atat de frumos ptrimul sarut pentru ca intotdeauna te astepti la mai mult si se intampla deseori sa fii dezamagit, cum am fost eu. Nu-mi aduc aminte nici sa fi simtit cine stie ce fiori. Toate astea au venit mai tarziu cand am inceput chiar sa ma implic emotional intr-o relatie. Cred ca emotiile pe care ti le da un sarut sunt conditionate de ceea ce simti pentru. persoana respectiva. Asta face un sarut frumos.

| andreea7520 a răspuns:

Am 13 ani şi câteva luni şi în vara trecută m-am sărutat prima oară cu un băiat, a fost frumos happy, Credeam că n-o să mă descurc dar m-am lăsat purtată de val şi totul a decurs normal happy

| Kassandra1408 a răspuns:

Tin minte ca inca nu implinisem 14 ani dar eram indragostita lulea de un tip din clasa, Silviu. Era destul de mare si musculor pentru varsta lui, tipic bad boy, cu jacheta de piele, mers tantos si fumator inrait laughing la scoala m-a invitat la un suc numai noi doi intr-un minibar / club cam jerpelit- era dorinta vietii mele implinita - a venit si m-a luat de acasa, ne-am plimbat si am discutat tot drumul. cand am ajuns, nu mi-a luat haina dar a fost destul de dragut incat sa ma pupe pe obraz de fata cu toata lumea. Am baut sucul, apoi m-am apropiat sa-i dau un foc, moment in care m-a sarutat - a fost divin, magic, o adevarata perla a Claopatrei si foarte ud laughing nu prea stiam ce sa fac dar mi-a spus sa ma elaxez - eram foarte emotionata, rosie toata, simteam ca ma voi topi pe canapeaua de piele laughingInca se putea simti gustul de menta amestecat cu suc si tigara iar limba lui se misca franatica jucandu-se cu a mea - pentru mine a fost un moment ametitor, chiar nu mai aveam aer laughing in plus, fumul putea fi taiat cu cutitul in spelunca aia happy Apoi au venit amicii noistri dar oi eram prea ocupati making out on that couch laughing a fost distractiv dar inspaimantator happy

| Ella123 a răspuns:

Salut! La 12 ani...
Pot sa zic ca m-a luat prin surprindere.
A fost la școală, în sala de radio. A venit prin spatele meu și m-a luat în brate apoi m-a sărutat...bine acum ca este foarte frumos, blond cu ochii albastrii.
Uite asa am ramas impreuna`

| Pisiii :x a răspuns:

Poi... Intro zi de iarna cand plecam seara de la scoala, am plecat cu un grup de prieteni si cativa dintre noi am ramas la o scara sa vorbim.Se inoptase deja si ramaneam din ce in ce mai putini.Baiatul pe care il iubeam foarte mult, il iubesc, si il voi iubi mereu :X era chiar langa mine! Se apropia din ce in ce mai tare de mine iar eu ma faceam ca nu vad laughing dupa aceea m-a prins de gat si eu m-am uitat la el, a zambit si am zambit si eu. Dupa cateva secunde m-a sarutat :X
Cand am simtit ca buzele lui le ating pe ale mele era sa lesin acolo :X E unul dintre cele mai frumoase momente din viataaa mea :X
Eu nici nu stiam sa sarut, aveam doar 11 ani. Iar el 12. El incepea sa faca, stii tu, sarutul cu limba laughing iar eu eram in al 9-lea cer laughing Acum am 14 ani, merg spre 15... si suntem impreuna de 3 ani jumate :X
Il iubesc si nu o sa uit niciodata momentul acela :X

| ZuAgain a răspuns:

Pai pe la 12 ani. Doar ca e un pic ciudat, eu nu vroiam sa ajung sa ma sarut cu fata pe care o plac fara sa stiu cum asa ca m-am dus la o fata mai mare care a fost de acord sa ma invete(stiu ca e un pic ciudat dar e mai bine asa)
As putea zice ca a fost primul dar nu tocmai in modul la care te referi tu.
Primul cu fata pe care o plac a fost emotionant chiar daca stiam sa sarut, chestia e ca ea nu stia (asa ca, clar a fost cam naspa)
Nu cred ca vrei sa afli cum a fost.
Oricum dupa o perioada ne-am despartit si am inceput alta relatie(cea mai buna pot zice (despre placere), saruta ff senzual pot zice)
Tot timpul primul sarut e emotionant, trebuie e sa fi relaxata si sa te lasi dusa de val, ai putea sa-l lasi pe el sa- vezi stilul si copiezi si tu.

| sunset22 a răspuns:

Sincer nici nu mai stiu, cred ca aveam vreo 13 anihee hee

primul sarut a fost unul copilaresc, poveste... el si eu ne stiam de ceva vreme, ne lega o dulce prietenie, pana cand...
intr-o seara de vara cand ma pregateam sa ma intorc acasa, printre zambete se strecura o strangere de maini si un sarut urmat de cuvintele tremurate "noapte buna".
eram plina de emotie, nici nu stiam cum sa reactionez...prima dragoste :X dragoste de copii.
adevaratul sarut a fost mai tarziu, sentimentul a fost altul.

| Gabriela_2162 a răspuns:

La 14 ani. Eram cu un baiat care s-a rugat de mine sa fiu cu el mie mi-a fost rusine sa ii zic ca vreau sa fiu cu el dar pana la urma am acceptat. M-am intalnit cu el intr-un parc era ora 3-4 parca era iarna adica pa-n ianuarie. Pana atunci eu il pupam doar asa pe buze. Ir dintr-o data mi-a venit asa un impuls sa-l sarut misacndu-mi buzele. A fost ceva foarte frumos, delicat. Cand te saruti prima oara nu trebuie sa iei lectii totul vine de la sine.

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Pai... 10 cu un gaiat din cartier la el acasa a fost... extraordinar

| xBlueEyes a răspuns (pentru sabrinutza_6804):

Ai zis cumva un "gaiat"? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva vreme de atunci.
Era seara, vrei si ora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La5ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 ani, a fost cel mai great moment din viata mea, a fost seara, la mine acasa, singuri bineinteles big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 12 ani. m-am sarutat cu un baiat de 14 ani il chema florin eram buni prieteni pina cind intr-o seara de vara era luna iulie pe 7 chiar cind era ziua mea. am fost cu mai multi prieteni neam plimbat si ramineau cit mai putini pina cind am ramas doar noi doi m-a condus acasa si cind sa intru in casa m-a tras de mina si mi-a spus sa mai stau un pic se apropia din ce in ce si mai mult de mine si m-a sarutat atunci simteam ca am fluturi in stomac dar totul a decurs bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data m-am sarutat cam pe la 11 ani. Eu mereu ma jucam cu baietii pentru ca in cartierul unde stau nu prea sunt fete. Nici acum nu am uitat cum a fost. Intr-o seara de vara stateam cu baietii si jucam "Adevar sau provocare". Unul dintre ei m-a provocat sa il sarut pe cel care imi placea mie. Eram asa emotionata! Cred ca se auzea cum imi batea inima. Si el se cam inrosise. Era doar o mica problema... nu stiam sa sarut. Ma duceam incet, dar pana la urma am ajuns. El m-a luat de maini si si-a apropiat buzele lui de ale mele. Cand le-am simtit pe ale lui mi se topeau picioarele. Dupa ce s-a terminat am fost ca o zapacita. Nu mai stiam ce e cu mine. Cand trebuia sa plecam acasa m-a luat de mana si mi-a zis la ureche ca este topit dupa mine. Nu voi uita acel moment in veci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah fata eu m-am sarutat pentru prima data in cllasaa a6a cu un baiat care m`a luat prin surprindere a fost in masina lui nu stiam ce sa fk si cum... dr cu tpul am evoual este super crede-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 9 ani era un baiat care toate fetele din clasa erau inebunite dupa el... dar ma ales pe mine era mai mare avea 11 ani dar a fost minunat acum am 12 si inca sunt cu el inca toat3 ftle sunt innebunite dupa 3l dar l3 ignora : x dar timp de 3 zile dupa sarut na mai vb cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inca nu l-am primit si de aceea ma uit ca peste cateva zile ma voi saruta si eu cu prietenul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunnaa hmm eu m-am sarutat prima data acum o luna la un after party de la ball a fost nasoll deoarece era beat. dar mai bine sa povestesc...eram noi acolo smekeri intr. un pub toti se combinase numai eu ca el ramasesem necombinaty.pff si cei veni unui prieten de-al lui sa ii spuna ca nu are tupeu sa ma sarute.in fhine a venit la mine mi-a zis cateva cuvinte alea alea siiiii m-a sarutat toata lumea a inceput sa aplaude sa tipee etc.pe mine m-a bufnit rasul. si apoi s-a ridicat de langa mine si a plecat langa prietenul lui.nasssolll nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am sarutat prima oara la 8 ani, a fost romantic. La un loc de joaca din focsani cu iubitul meu catalin.

| karolinutza a răspuns:

Buna la mine a fost cam najpa pentru ca numi placea de el, eram in clada a 6 si aveam 12 ani si eram la un buli.si un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu altu si eu cumva am zis ca da.
si asta tot ma intreba daca vrem sa ne sarutam(eu la primul sarut ma gandeam alfel sa fie lent nu asa sa vina de la sine...) si pana la urma am zis da si a fost rapid pentru ca saruta najpa si repedelaughingdupa acea a 2 oara eram acasa la un baiat cu mai multi fete si baieti si jucam adevar si provocare si o fata la provocare ma pos sa ma sarut si nu stiam ce sa fac si m-am sarutat. de 3 ori m-am sarutat.si de atunci nu mai m-am sarutat da na trecut mult timp...

| Ady_5089 a răspuns:

Eu...la mine a fost putin diferit...Intradevar imi placea de fata aia si eu habar nu aveam sa sriu sa sarut( sa fiu sincer) si respectiva fata ma placea ei si eu laughing am pus un pariu ca si cum ca nu are tupeu sa ma sarute sau ceva de genu si m-a sarutat big grin. Aveam 13 sau 12 ani era in perioada zilei mele de nastere si nu mai stiu dar nu am continuat nici o relatie cu ea sad si nici nu am vrut big grin

| ko0jy a răspuns:

Pei al 12 ani cu o fata p nume georgiana cand si lipit buzele de ale mele am simtit ca ma trec fiorii, ca fluturasii din stomacu meu au luat-o razna o senzatie care nu poate fi inlocuita cu nici o alta senzatie si ai sa vezi ca o sa imi dai dreptatewinking

| bboulee a răspuns:

Heyy.la 13 ani.adica acuma.alaltaieri rolling on the floor))). il ador.eram cu el si cu o alta fata si cu alt baiat. jucam adevar sau provocare si am primit de vreo 3 ori sal sarut.nu am simtit nimic deoarece era doar provocare.mda cand au plecat ceilalti el[il cheama cristiii love strucklove struck] m. a condus acasa si mi. a zis ''mi.au placut provocarile alea love struck.'' si m. a sarutat luung. love struck
acum suntem impreuna. laughing))))))
ti.am zis.alaltaier.am 13 ani. el tot 13.intr.o seara. ora 10 thinking in fata scarii mele. love strucka fost superrrrr. love struck.il ador