| DariaMaria30 a întrebat:

Buna :*. Vorbesc cu un baiat de ceva timp. Mi-a zis ca ma place, la inceput nu l-am crezut, am vorbit mai mult e foarte de treaba, si incepe sa-mi placa si mie de el. M-a intrebat daca poate fi ceva intre noi si i-am zis sa ma lase sa ma gandesc. Nu stiu ce sa fac, il cam plac.Dar el e cu un an mai mic, suntem in aceeasi scoala ( nu e o problema ca e mai mic cu un an). Doar ca am cateva colege care vor zice ceva, si multi vor zice. + ca eu nu am o casa "moderna", mai vine pe la mine. Daca vreodata va vrea sa ma aduca acasa de undeva, mi-e rusine.Nu cred ca-l va deranja, dar tot imi e.Sunt mai multe motive care ma impiedica sa-i spun "da", desi il plac.Nu stiu ce sa fac, nu vreau nici sa-l las sa astepte prea mult. Orice sfat imi e de folos acum, doar 2 prietene stiu, si ele ma sustin, dar nu stiu de motivele mele.Mi-e teama de ce va spune lumea. Dau funda. :*

9 răspunsuri:
| Sweetish a răspuns:

În primul rând... ai vreo 16 ani? hai 17. Măcar de-ai fi la liceu. în fine...

DE ȚINUT MINTE: Nu contează cum arată casa ta, nu contează ce zic colegele, nu contează nici vârsta ci contează să țină la tine cu adevărat.

Nu ai de unde să știi ce e în mintea lui așa că, dacă o sa fii cu el împreună nu înnebunii.

| NoName0x0 a răspuns:

Cati ani ai? Esti cam imatura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce spune lumea, nu conteaza ca nu ai o casa "moderna". Pur si simplu fa ceea ce simti. Daca te place cu adevarat n'o sa'i pese unde locuiesti. Vrei ca la urma sa regreti ca nu ai facut ceea ce simti si sa te intrebi cum ar fi fost? Nu ai nimic de pierdut daca ii spui da. happy

| neutrino a răspuns:

Daca tie iti este rusine cu (ne) realizarile parintilor tai, atunci las-o balta si bucura-te de realizarile tale. Este bine insa sa stii ca nu poti fi ceea ce nu esti.

| ElenaSA a răspuns:

Baiatul te-a intrebat daca poate fi ceva intrevoi, nu te-a intrebat de casa, de veniturile parintilor. Un an diferenta nu este mare lucru. Daca va place sa fiti unul cu celalalt, asta este important.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

straight face
Hai sa-ti spun ceva.
De multe ori mi-am zis ca daca fata e cuminte, da dovada de bun simt si invata bine la scoala nu ma voi uita la nimic altceva gen averi, case, etc. Poate sa fie umbracata si cu carpe.Adica intelegi tu aluzia.
Acum nu stiu cum o fi tipul de care zici, dar nu cred ca ar trebui sa te simti aiurea de la aspectul casei tale.
Noi traiam 4 persoane din pensia bunicului, iar la scoala mi se dadea 1 leu din care imi luam 2 tigari si un covrig big grin (fumam pe atunci)
Totusi ne-am luptat cu viata,am muncit, am facut economie si acum suntem bine, nu ducem grija zilei de maine multumesc Celui de Sus(sau de fapt sunt bine doar eu ca parintii s-au dus si cu bunicul).
Acum daca deviem putin de la subiect ar trebui ca parintii tai poate chiar si tu sa luptati mai mult pentru a depasi va conditia.
Nu exsista nu se poate, nu exista nu ai ce face, nu exista.

Nu te mai gandi la ce o sa zica ceilalti.Indiferent ce o sa faci tot o sa comenteze.
Iar tipul daca te iubeste cu adevarat nici nu o sa acorde importanta casei tale si din astea.
Te va vedea doar pe tine.
Ne auzim.Pa happy

| TotEu1993 a răspuns:

Ce conteaza situatia financiare? Conteaza sa va intelegeti voi.Da

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Nu conteaza ce spune lumea fa ce-ti spune inima daca tu il placi spune-i

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Fiind ca am trecut si eu printr-o situatie similara cu a ta voi spune ca nu trebuie sa asculti ce spune lumea. Asa am facut eu si acum imi pare nespus de rau pentru asta. Eu zic ca trebuie sa faci ce spune inima nu ce spun altii. Casa ta? Vai nu am vazut-o dar sa stii ca sigur a mea e mult mai urata in prezent dar este in renovare. Situatia materiala nu este importanta crede-ma.Bafta! Pentru mai multe sfaturi astept mesaje in privat. Daca vrei iti voi zice detaliat care este faza cu mine si povestea mea si mai multe! :*