| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am fost cu un baiat(el avea 25 d ani, eu doar 15) - nu ma criticati ci va rog ajutati-ma cu un sfat. Dau si funda daca va multumeste asta. Ne-am despartit pentru ca el era bun prieten cu fratemiu si nu vroia sa se certe cu el. Dupa ce ne-am despartit, la vreo doua saptamani, m-a cautat sa-mi spuna ca a tinut la mine si ca daca nu era fratemiu ramanea cu mine. Eu nu l-am crezut si am facut o greseala enorma: i-am spus ca e un mare fraier. S-a enervat rau pe mine, m-a jignit si el si o luna nu am mai vorbit. Am aflat ca s-a certat cu fratemiu si l-am cautat din nou ca sa ramanem amici. Mi-a spus ca nu stie daca ma va putea ierta vreodata, ca sunt singura fata care l-a jignit. L-am intrebat ce pot sa fac sa ma ierte si mi-a spus ca trebuie sa fiu constienta ca daca se impaca cu mine el vrea sex. M-a intrebat ce simt pentru el si i-am spus ca il iubesc si cand l-am intrebat ce simte el si mi-a zis: am tinut la tine si poate inca mai tin. Intai a tinut-o ca singurul mod prin care ma poate ierta e sa ma culc cu el si am refuzat, a renuntat. Mi-a zis ca vine la mine sa ma vada, sa lamurim lucrurile(lunea viitoare) si imi tot batea apropouri ca lui sa-i zic cat trebuie sa ma astepte, ca poate sa stepte dar sa-i zic cat...si ca nu poate sa astepte chiar 2 ani. Si apoi mi-a zis ca daca eu nu ii dau ce vrea o sa se duca si la altele. I-am zis ca suport gandul daca asta vrea el. Am vorbit la telefon azi si a fost f rece si distant si l-am intrebat ce are si mi-a zis ca nu va mai fi cum era, ca nu suntem impreuna. L-am intrebat daca sunt sanse sa ne impacam si mi-a zis ca da, sa astept, dar nu va uita vreodata ce i-am zis. Nu stiu ce sa fac... ce sa-i mai zic daca ma mai intreaba cat sa ma astepte? Nu e vorba ca nu sunt pregatita sau ca nu il iubesc dar mi-e teama ca ma va parasi dupa ii dau ce vrea. Il vreau pentru ca e prima mea iubire. A fost cu mine 3 saptamani in care s-a purtat frumos si nu mi-a cerut niciodata sex, si am fost certati doua luni de zile.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E clar ca vrea doar sex de la tine, nu inteleg ce dubii ai. Nimeni nu te iarta contra sex, nici macar intr-un cuplu foarte sudat, sexul de impacare apare de-abia dupa ce partenerii s-au iertat intre ei. Altfel este un fiasco total. Un baiat care ar tine la tine macar un pic, nu ti-ar propune sex dupa 3 saptamani de relatie. Fiindca ar vrea sa faceti dragoste, nu sex sportiv, fara intimitate, fara sentimente.
Iar un barbat care te-ar placea macar, nici nu s-ar gandi sa se duca la alta. Eu m-as simti groaznic daca un potential partener mi-ar zice ceva de genul: tu nu vrei, alta la rand. Adica ma poate inlocui fara sa clipeasca. Tot ce sunt eu, corp, minte, suflet reprezinta cantitate neglijabila. Ar face sex cu alta si ar fi la fel de multumit ca si cum ar face dragoste cu mine. Nu stiu ce simti tu, dar eu nu sunt o femeie de mana a doua. Barbatul cu care ma culc stie ca sunt unica si ca o fac din dragoste si cer dragoste, de aceea, facutul dragoste cu mine este irepetabil (fiindca nu e sex sportiv, ci incununarea unor sentimente si dorinte reciproce).

11 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ok
e naspha pentru ca e prima iubire si nu o sa-l uiti prea repede sad
dar asta are 25 de ani sigur vrea sex sad
tu esti o copila de 15 ani(fata de el) si zice"ia sa profit putin apoi dao dreaqu"
si daca tinea la tine cu adevarat te ierta fara nici o conditie...sad
eu zic sa nu accepti...
poate vei suferi din cauza lui dar nu merita
apoi sa regreti ce ai facut cu el si mai tarziu ai sa-ti dai seama ca tea loat de fraiera sad
succes :* >big grin

| andradat a răspuns:

Vai doamne deci la ce grad de inconstienta ai ajuns.
Unu la mana, el dupa 3 saptamani nici macar nu a ajuns sa te cunoasca indeajuns de bine, si stai linistita nici tu pe el. Nu ii cunosti reactiile parerile nimica!
Doi la mana, daca el a zis ca nu mai vorbeste cu tine fiindca tu l'ai facut fraier, baiatul ala clar nu te iubeste. Daca iubesti un om il ierti si il iubesti si respecti cu bune si cu rele.
Trei la mana, tu nu vezi ca tot ce vrea e sa ti'o traga si sa te lase? Ati fost impreuna numai 3 saptamani ce naiba chiar trebuie sa te grabesti in halul asta si sa o faci cu primul care iti iese in cale? Dupa el o sa mai vina multi ca o sa circule vorba stai linistita.

Deci, eu zic, sa stai pe curul tau pana nu o sa regreti ce ai facut. Si poate ca nu vei regreta acum da mai tarziu tot o sa regreti crede'ma. Lasa'l in pace nu il mai cauta fiindca nu ai nicio garantie cu acel baiat. E cu 10 ani mai mare decat tine, urmareste alte interese. happy Succes si te rog nu fa greseala ca ai sa regreti.

| andreea_9470 a răspuns:

Offf doamne ce sensibil poate fii.nu poa sa te ierte pentru ca l-ai facut fraier.pfff.ce idiotlaughing...
deci e clar. ce indoieli mai ai? nu te iubeste deloc. vrea doar sex. te-o vazut mai tanara, virgina si ce s-a gandit el.hai sa i-o trag(scuze de expresie, dar vreau sa-ti deschizi ochii) ca oricum daca ma iubeste, accepta proasta. fii mai desteapta decat el si nu accepta pentru ca te va lasa dupa aceea. lasa-l sa se roage cat vrea de tine

| VIPER a răspuns:

Pai... apropiete de el si fal cat se poate de mult sa te placa.nu te lasa usor.stii cum e zice mai nou. te lovesti de o furtuna dar te duci in paradis sau date tare si pe langa el love struck

| VIPER a răspuns:

Mai bine nu nma bagam si eu pe aici

| nightgabriela a răspuns:

O doamne, Dewtza...nu merita. Cum poti sa faci asemenea compromisuri? Ai doar 15 ani dar totusi de acum iti formezi asteptarile de la un baiat... vrei ca cel cu care iti vei impartii viata sa te insele.sa nu te respecte, sa te trateze ca pe o carpa.asta va face daca nu-ti ridici asteptarile! Cand iubesti cu adevarat pe cineva, o faci pentru ca are grija de tine, te respecta, tine la tine, are rabdare cu tine sunt o groaza de calitati pe care el poate sa le aiba, si poti controla iubirea. Este prima ta iubire, vor mai veni si altele ai sa vezihappy! big hug

| OneGirl_8151 a răspuns:

Lol, vrea sex? sa se duca la curve, tu vrei o relatie stabila si el nu pare sa vrea acest lucru, stiu ca e greu dar, nu te poate obliga, daca nu vrei nu faci si gata, deci, in concluzie mai bine il parasesti, pentru ca e posibil cum ai zis si tu sa te paraseasca dupa ce faceti sex, e putin jicnitor sa zica ca daca vrei sa mai fiti impreuna trebuie sa faceti sex, eu i-as pune pur si simplu in fata:NU! si cu asta basta mai sunt o multime de baieti in lumea asta, parerea mea este sa il parasesti decat sa faci asta, daca ai mai facut-o nu stiu ce sa zic dar daca nu e durere mare la varsta taraised eyebrowssi plus ca inca eu nu cred ca esti pregatita fizic si phsihic, acum cum crezi eu am dat o parere, succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu il vrei. Isi bate joc de tine si vrea doar sex, asa, ca sa te "bifeze" pe lista. Fratele tau stie? L-ar bate de l-ar stinge, cu toata prietenia dintre ei, asta daca fratele tau ar avea niste "cojones"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l cu buza umflata sa vada ca tu nu te pretezi la servici sexuale pentru ca iti cere el.este intr-adevar un fraier nu stiu de ce s-a suparat ca i-ai spus adevarul! crede-ma iubirile stau la rand daca cedezi la primul o sa-ti para rau, atunci cand intr-adevar ai sa-ti gasesti jumatatea nu ii vei mai putea oferi trupul tau intact, crede-ma baieti chiar daca nu recunosc tin la lucrul asta numit "virginitate", se simt man
dri.nu face acest pas cu unul ca el, nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te incurca ca te paraseste. a doua zi nu te baga in seama. te va baga in seama cand vrea sex. te va lua cu vrajeala ca vrea s te inpaci si altele dupa care la fel si la fel si la fel

| kosty0405 a răspuns:

Ce-ar mai fi de spus dupa ce citesti sfatul BRIGAELE-i la obiect.eu sunt barbat si sunt intru totul de acord cu ea.