| anonim_4396 a întrebat:

vreau niste pareri

Acum 8 luni m-am combinat cu un baiat pe care il stiam de mai multi ani sh il simpatizam... dupa 2 saptamani m-am dus la mare sh 2 prietene si iubitul unei prietene ma tot sacaiau sa ma despart de prietenul meu (o prietena nu era de acord cu relatia asta deoarece baiatul era mai smeceras si nu statea mult cu o fata si are mai multe intamplari mai negre din trecut) si prietenele mele m-au convin adica mau enervat si intr-o npoapte m-am despartit de el si mia parut rau...ei au vrut sa ma desparete pentru un alt baian care pana in momentul ala nu ma baga inseama sh cica ma placea.Am vorbit cu acel baiat si am fost si cu el apoi cand am inceput scoala la deschidere a venit fostul meu prieten la care inca tineam sh inca doi baiteti care imi erau prieteni foarte buni pe care ii simpatizam si m-am certat si cu baiatul care numai cat timp am fost impreuna ma baga inseama nici pana in ziua de azi nu vorbim si nu ne salutam si inca tine forte mult la mine si a incercat sa ma uite combinanduse cu o alta fata.

Ma rog esentialu este ca inca mai tin la acel baizt cu care am fost vara primul meu iubit adevarat decare pot spune intr-adevar ca a fost o relatie dar acesta are prietena ma inteleg bine cu el stie ce simt fata de el da si eu stiu ca acum e cu o alta fata pe care o place (prima lui relatie lunga)... si nu stiu ce sa fac inca ma mai gandesc la el si imi place de el nu stiu ce sa facniste pareri

adevaru e ca am vorbit cu el in ianuarie si l-am intrebat ca, cum o cheama pe prietena lui ca sa stiu ca pana atunci ii ziceam stramba el a ras si chiar nu a zis nimica ca am facut-o pe prietena lui stramba si e genu de baiat ca nu accepta asa ceva si ma mirat faptul ca nu o apara ca pe vremea cand eram cu el nu lasa pe nimeni sa comenteze despre mine si comenta daca auzea ceva de rau.

Multumesc daca ati avut rabdare sa cititi si scuzati pentru exprimare m-am grabit cand am scris Va rog niste papreri sfaturi va multumesc dau funda pentru cea sau cel care ma ajuta cel mai mult app daca va intrebati el are 19 ani si eu 15 ani

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Iarasi problema de 15-18-19.Si el stie ca te-ai despartit de el pentru ca asa ti-au spus prietenii? Si vrei sa zici ca te-ai despartit de el pentru ca numai suportai sa te bata la cap? Nu cred ca stii ce inseamna sa fii serios intr-o relatie desi la varsta voastra nu cred ca a-ti putea numi relatie.Dar sfatul meu este ca odata ce ai avut si ai dat cu piciorul numai poti lua inapoi. Daca se va intampla asta el va avea o alta impresie despre tine si tind sa cred ca o sa te faca sa suferi.Acuma daca e cu alta se bucura omu si-si traieste viata.Nu s-a enervat pentru ca-ti stia intentia si motivul(Geloasa). Daca era altcineva banuiesc ca actiona violent sau agresiv.Nici acum nu stiti ca influentele de la prieteni sau prietena cea mai buna are de multe ori efect negativ din cauza prostiei omenesti de nu accepta ca unii oameni chiar sunt fericiti.Cum sa te convinga sa te desparti de unu ca sa te combini cu altu? Pfauii femeie. daca nu ai stapanire de sine si un punct de vedere, pe viitor asta-ti va dauna.
Incearca sa-i propui asta.Dar nu cu scopu de a-l face sa se desparta.Doar ca sa afli raspunsul.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15 ani si ai fost la mare cu prietenii, e na? ti-au fgit parintii de-acasa sau au demisionat? laughing

| RetardedRacoons a răspuns:

Auzi da iubitu tau nu-ti dadea peste mana cand te vedea ca scrii ca dracu?

| Cosmotel a răspuns:

Ma doare capul de ce am citit. laughing
am inteles doar ca tu simpatizezi pe toti baietii si toti baietii aia vor ceva de la tine?

eu zic sa iei pe unul si sa-i lasi pe ceilalti. nu sa te muti de la unul la altul.

asa cum te-ai facut prietenii tai sa te desparti de ala, cred ca si noi putem sa te despartem de actualul la cat de moale la caracter esti.