| Raikiri a întrebat:

Vreau o parerebig grin! Sunt de mult timp cu o fata de aproape 1 an si ceva. mi'e frica de o chestie. eu nu am casa la fel ca ea, adica e mai modesta (casa parintilor mei) si ea o are putin mai frumoasa... ea nu stie inca unde stau, credeti ca dupa ce ar afla si ar vedea unde stau si nu i'ar place ar vrea sa se desparta de mine?

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu nu mi-as pune problema asta... Sunteti de 1 an, o cunosti.nu cred ca e atat de materialista
Si in plus ce conteaza casa? conteaza relatia voastra
"iubita,asta sunt asa ma ai!"-fara lucruri ascunse, daca e o fata calumea prea putin conteaza lucrul asta.
Incearca tu sa scapi de sentimentul de rusine pe care banuiesc ca il ai, pentru ca din el se trage tot.

| unknow a răspuns:

Ooo, nu! sa shty ca lucrurile astea va vor apropia si mai mult! te iubeste enorm cred! asta nu o sa conteze! o sa fiti si mai apropiati, si fara retineriwinking nu pot crede ca iti pui ascemenea intrebari! esti un om bun cred, si sincer! sa ai grija de dragostea dintre voi doi, si nu-ti fa probleme in legatura cu asta! daca imi spui ca si ea este c lael, nu-i o problema! nu era oricum! va intelege si veti fi fericiti!

mult noroc alaturi de aceasta fata! >:d< :** pup

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Daca te iubește nu o să se despartă de tine

| Ale14me a răspuns:

Daca a stat atata timp langa tine fara sa sa stie ce situatie materiala ai si unde locuesti, nu cred ca ar deranjao lucrul asta... daca ii pasa de tine te asigur ca nu ar deranjao, supunei unde locuesti si toate astea, deoarece va incepe ea sa te intrebe si va vedea ca vrei sa te ascunzi de ea si lucrul asta o va supara.

| Cocodrilo a răspuns:

Dupa un an si ceva ar cam trebui sa-ti dai seama in ce directie,, bate" relatia voastra. Daca ai capital de incredere si simpatie la ea (nu numai dragoste oarba) nu ar fi o problema. Ai fi putut pregati acest moment cu niste discutii generale ca sa vezi ce conceptii are.
Oricum, curaj, ca nu casele voastre trebuie sa se imprieteneasca, ci voi. Daca ea nu trece nici de obstacolul asta inseamna ca mai devreme sau mai tarziu se va poticni de altceva. Daca face nazuri poti sa-i spui ca nu a vazut inca ce casa veti avea impreuna - cat amandoua la un loc.

| iJustWannaDance a răspuns:

Buna!
nu trebuie sa iti faci griji pentru asta. sunteti de un an impreuna si asta nu e ca si cum nu ar insemna nimic; inseamna ca va iubiti. deci, aspectul casei tale nu ar trebui sa conteze, decat daca e o persoana materialista (ceea ce prea cred, dar de asta ar fi trebuit sa iti dai seama pan' acum).

| AmmyDS a răspuns:

Daca nu e materialista nu o va interesa unde stai. Daca te iubeste nu trebuie sa-ti faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca asta conteaza intr-o relatie cat de frumoasa este sau nu este casa ta. Dupa parerea mea, faptul ca o aduci cat mai aproape de viata ta de zi cu zi( facandu-i cunostiinta cu parintii tai,sa o duci acasa la tine,dar din asta nu vreau sa se inteleaga alte chestiihee hee ) nu va poate afecta nimic relatia, din contra v-ar apropia si mai mult, ea va fi si mai fericita pentru ca tu ai considerat ca ea este o fata potrivita pentru tine si chiar i-ai facut cunostiinta cu parintii, asa ca don't worry :d fi cat se poate de spontan in tot ceea ce faci si va fi totul ok:*

| Raikiri explică:

A da si ea nu este profitoare