| AnonymuSest a întrebat:

Vreau sa o uit pe fosta prietena, nu vreau sa stiu ca mai exista, mi-a dat niste tepe bune, in care am fost luat de fraier, dar nu sh mie tot imi place de ea, o pot ierta pentru tot ce face, dati-mi va rog niste sfaturi, ce sa fac ca sa o uit, sa nu ma mai intereseze viata ei.
La urma urmei mi-a facut'o de prea multe ori, acum vad ca nu ii mai pasa de mine, este genu' de persoana, care vorbeste cu mai multi baieti deodata, sincer, cand o vad pe strada, pe facebook, ma lasa inima, simt acel sentiment de gol in stomac si inima parca vrea sa iasa afara.
Ce as putea sa fac? Multumesc!

8 răspunsuri:
| cristi62 a răspuns:

O urasti dar o si iubesti laughing
Incearca sa faci zilele astea ce iti place tie sa faci cel mai mult.Incearca sa uiti de ea, ca nu te merita!

greece12
| greece12 a răspuns:

Vrei s-o uiti,dar nu vrei s-o uiti.
Esti indragostit.
Si,sincer,nu poti s-o uiti.
Deocamdata, te cam seaca la sufletel si ai vrea sa faci ceva.
Ai doua variante.
Sa te chinui singur si sa te disciplinezi in asemenea hal, incat sa reusesti sa ai mintea foarte ocupata, fara ca nici un gand al tau sa nu se mai indrepte spre ea, ceea ce nu prea cred sa reusesti pentru ca esti indragostit si nu stii.Sau nu vrei sa recunosti.
Sau, sa-i faci ce iti face.Sa vorbesti cu multe fete deodata, sa devii extrem de popular si sa glumesti mereu "jucaus" cu ea, fara sa-i promiti sau s-o asiguri de ceva.Ai avut in ea cel mai bun profesor,asa ca nu e nevoie sa fii dascalit, stii ce ai de facut.
Nici una din solutii nu e usoara, dar tu o vei alege pe cea convenabila.
Sa tii cont de un singur lucru, insa, sa nu te trezesti si mai ranit decat esti acum.Sa tii cont de tine, de persoana ta si de sufletul tau.
In rest, prudenta si tactica, fii baiat destept!

| NameHarris a răspuns:

Gasesteti alta! Dar sa nu se repete treaba sa suferi sau ceva de genu incearc a sa vorbesti cu mai multe fete nu doar cu una asa nu iti mai pasa asa mult de eahappy Bafta!

| sirD a răspuns:

Eu am o metoda care o folosesc destul de buna
in trei zile iti "resetezi" sentimentele fata de ea dar trebuie dedicatie ca e un procedeu dureros
daca esti interesat scrie-mi pe privat

| anamary a răspuns:

Deci,din cate observ,tu esti dependent emotional de ea. Noua ne spui ca a gresit mult fata de tine...dar o poti ierta. Singurul lucru pe care te sfatuiesc sa il faci este sa iti traiesti viata,sa-ti umplii ziua cu prieteni pasiuni si obiective. O persoana nu o poti uita. O persoana iti poate fi doar indiferenta. Adica,daca tu iti traiesti viata la maxim,iesi cu prietenii,te distrezi si ai grija si de viitorul tau,la un moment dat, cand o vei intalni pe strada, o vei saluta ca pe un simplu om, nu ca pe o fosta iubita. Ideea e sa iti umpli ziua cu hobbyuri, responsabilitati si prieteni. Si...in niciun caz,acum,cat timp te refaci, sa nu cumva sa intri intr-o alta relatie cu o alta fata. Nu de alta, dar cand suferim, mintea noastra nu mai gandeste logic si orice gest marunt banal si inconstient facut de o fata, ti se va parea extraordinar si vei sfarsi iarasi ranit si parasit. Doar in momentul cand o vezi pe strada si poti afirma din adancul sufletului tau ca pentru tine ea este doar un om(atentie...doar un om, nu o iubita sau un dusman) atunci esti pregatit pentru o alta relatie. Pana atunci, traieste-ti viata, umple-ti ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa o lasi pe ea sa.ti calce iar pe inima, mai bine calca.ti singur pe inima si nu o mai ierta, nu te merita, incearca sa o eviti daca nu o mai vezi si daca te implici in activitati care iti mananca timpul poti sa o uiti, incearca sa intalnesti persoane, fete noi si o vei uita

| AnonymuSest explică (pentru anonim_4396):

Deocamdata nu vreau nici o noua prietena, cand sa-mi fie lumea mai draga sa ma f*** si asta! Nu! Am vazut ca aceasta de care zic, m-a luat doar la misto, stia ca is in limba dupa ea, asa ca nu prea vorbeste cu mine din astea ca stie unde se ajunge!

| AnonymuSest explică:

Ultima data cand s-a despartit de mine, de fapt eu trebuia sa o fac, dar asa am patit mereu si sa specific ce s-a intamplat, am prins'o cu altu si cu minciuna de mai multe ori si atunci cand am prins'o cu ala, i-am dat o palma peste obraz, intr-un fel mi-e rusine ce-am facut, intr-un fel e bine, EU, nu vreau sa fiu luat boschet, sunt cineva, aici la mine foarte cunoscut si o fata ma face de tot *** la prieteni si asta o trebuit sa o fac chiar daca acum imi pare si rau si bine ce-am facut!