| Justme79 a întrebat:

Buna, vreau sa stiu si eu cum este posibil ca toti minorii sa aiba permis aici pe acest site si sa vorbeasca deschis despre orice si mai ales ca se masturbeaza si cat o au de mare laughing) deci sincer nu mi se pare normal. Am nepotelul de varsta lor si copilul acela nu stie decat desene animate si jocuri si aici vad contrariul. Am rugamintea daca se poate sa nu li se mai permita atata timp cand sunt minori daca se poate...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e lumea virtuala, minorii fac prostii online. Si sunt numai minori, asemenea siteuri de socializare sunt pline cu minori, care incep sa faca urat cand cineva este cu vreo 10 ani deasupra varstei lor. Mi s-a intamplat, nu eram asa batrana, abia trecusem de 20, si m-am simtit prost ca nu am vazut pe nimeni care sa fie macar de varsta mea. (Nu pe acest site). Macar unii mai isi recunosc varsta.
Mai sunt cauza si parintii care isi imping copiii, sau ii lasa liberi. (cu atatea tentatii publice) Parintii din zilele de azi, sunt cam nepasatori de vietile copiilor lor.

49 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Este permis, atât timp cât există această libertate de înscriere. Referitor la întrebările puse, trebuie privit dincolo de întrebare!
Nu cumva sunt copii "diasporei" lăsați în grija vreunei rude, bunici, care i-au scăpat din mâini? Astfel neavând cu cine să discute astfel de situații, întreabă aici.
Iar, referitor la fetele care acceptă raporturi sexuale la vârste fragede, multe cedează din curiozitate, lipsa părinților, chiar dacă locuiesc cu ei, dar nu îi interesează ce face fata lor!
Așa că doamnă, nu copii, site-ul, trebuie condamnați pentru acele întrebări, ci PĂRINȚII lor, absenți din viața și educația lor!

| Justme79 explică (pentru romeo78):

Posibil sa fie și așa cum spui tu dar totuși mi se pare deplasat ...in fine era doar o simpla întrebare

| Nemessys a răspuns (pentru Justme79):

Eu zic sa nu te mai amesteci tu in educatia nepotilor tai. Lasa-i pe parintii lor sa-si faca treaba.

| Justme79 explică (pentru Nemessys):

Alooo una vorbim și alta zicemlaughing) sunt copii care știu doar joaca, desene animate și jocuri asta incercam sa scot in evidență nu despre educația nepoțelului meu era vorba aici și doar făceam referință că și el este de aproape aceași vârstă că și iei in fine mersi de răspuns happy

| Nemessys a răspuns (pentru Justme79):

Si la varsta lor au habar de ceva educatie sexuala?

| Justme79 explică (pentru Nemessys):

Daca tu ai avea un copil minor si presupunem că nu ști ce face in timpul lui liberlaughing) ca să mă explic așa ...gen se masturbeaza sau își bea sperma din curiozitate laughing) ce ai face daca ai descoperi așa ceva el fiind doar un copil de 10-13 anii l ai felicita bravo tati hai sa te duc și la fete acum laughing) ceva gen...

| Nemessys a răspuns (pentru Justme79):

Imi pare rau pentru tine daca tu iei intrebarile alea in serios si crezi ca ce scriu trollii aia in intrebari, aia fac.
Si eu daca as avea un copil care s-ar masturba, nu as avea nimic impotriva, deoarece e un lucru perfect normal. Poti sa-ti lauzi tu nepotii cat i-ai lauda, dar tot nu stii ce fac cand sunt in intimitatea lor. Una e ambalajul si alta e produsul.

| Justme79 explică (pentru Nemessys):

Nu este vorba aici de mine sau de X și vorbesc modul general ....Copii minori asta incerc sa scot în evidență nu altceva eu poate sunt trăită sub pământ și nu am știut până acum happy in fine numai contează mă repet era doar o simpla întrebare ...soo le't be hapy no matter what other say!

| romeo78 a răspuns (pentru Justme79):

Ce vi se pare deplasat? Că am spus un adevăr dureros? Sau nu ați văzut, auzit în nici un reportaj despre copii "diasporei", copii ai căror părinți sunt plecați în străinătate, le trimit bani, diverse cadouri, dar au uitat că un copil are nevoie și de părinți alături de ei!
Sau părinții absenți care nu îi interesează ce face copilul lui.
Căci, ca doi copii să întrețină raporturi sexuale, au nevoie de un apartament gol, fără adulți.
Iar, faptul că vă țineți nepoții din scurt, iarăși nu este bine, căci după liceu le va fi foarte greu să se adapteze la viața reală!
Un pic de libertate, dialoguri despre teme mai sensibile, le-ar face bine! Sunteți generația decrețeilor cu cheia de gât.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Ar putea sa vorbeasca cat timp o fac cu bun simt, ca dupa isi pot lua ban temporar sau permanent daca este cazul.

| Justme79 explică (pentru Celcestietot):

Buna nu știu ce să spun dar mi se pare ieșit din comun Copiii la 10-13 anii maxim să spună că se masturbează și alții să pună întrebări gen daca îmi beau sperma are ceva sau de ce o am mica și curbata laughing) hai mai pe bune sincer sunt pe treaba lor

| Celcestietot a răspuns (pentru Justme79):

Stiu ce spui, dar asa sunt multi copiii, nu prea este ceva de facut big grin.

| LoveSleep a răspuns:

Am rugamintea sa-ti stergi contul, ca faci omenirea de ras cu prostia ta

| Justme79 explică (pentru LoveSleep):

Am rugămintea să îți vezi de ale tale probleme ca probabil ai multe laughing)

| mastadont a răspuns:

Credeți că nepoțelul dumneavoastră de 13, 14 de ani nu se masturbează și nu-și examinează organele genitale? Credeți că nu vorbește cu colegii despre asta și nu înjură la școală etc? Eu cred că vă înșelați. Vedeți doar ce vă lasă el să vedeți din viața lui, nici o dată nu o să știți exact ce gândește și ce face când e singur. Aici e un spațiu unde copii se simt în siguranță să întrebe, să-și exprime gândurile și cele mai ascunse neliniști despre sexualitatea lor pentru că nu-i cunoaște nimeni. Dacă nu ar exista acest gen de site-uri nu am putea să vedem această latură a copiilor, o latură pe care oricât am încerca să o reprimăm tot iese la lumină. Și dacă v-ar spune dumneavoastră sau părinților toate acestea probabil ați râde de el și l-ați considera obsedat și i-ați interzice să vorbească și să își exploreze corpul până ar ajunge să aibă un copil la 15 ani. De aceea avem nevoie de educație sexuală în școli, pentru ca acest gen de întrebări să se împuțineze și copii să înțeleagă cum stă treaba cu sexul și cu sexualitatea.

| Justme79 explică (pentru mastadont):

Are 9 anii acest copil el de abia stie sa isi lege sireturile la pantofi ce sa mai vorbim de alte lucruri care il depasesc intrebarea mea a survenit in urma mai multor comentarii vazute pe acest site de minoriiiiii de 10-13 anii eu la varsta lor ma jucam afara cu, copii nu stateam sa ma mastrubez sau sa imi beau sperma de curiozitate laughing) ca sa vad cum este... ma repet fiecare e liber sa faca ceea ce isi doreste nu am absolut nimic cu nimeni am ramas putin suprinsa de ceea ce am vazut si nimic mai mult...

| Dalmore a răspuns:

Așa crezi tu laughing stai liniștită că știe mai multe decât tine.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu ai sa vezi cat ai trai ass ceva. Nimeni nu iti pune nepotelu sa vada ce e aici. Am si eu nepoti unu de 14 si nepoata de 13. Da fiecare isi vede de treaba

| Justme79 explică (pentru Marius22222222222):

Nu ai înțeles întrebarea tinere happy nepoțelul meu nu intra aici ...am zis că este de vârstă apropiată in fine nu contează era doar o întrebare

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Justme79):

Totusi cu ce te deranjeaza? Chiar si pentru alti copii sunt tot felul de categorii TPU.

| Justme79 explică (pentru Marius22222222222):

Nu mă deranjează pur și simplu e prima data când văd că se permite minorilor să folosească un site gen aceasta și nimic mai mult

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Justme79):

Aaa bun venit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta e educația generației pampers, asta nu e nimic sa îi vezi prin tramvaie cum se comporta și cum înjură sa nu mai zic că mulți se și tripeaza.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu știu ce să spun că nu am mai văzut așa ceva până aici pe acest site pe cuvânt laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Da uneori ma mir și eu cum unii/unele își doresc relații la 11 ani și cică mai sunt și depresivi că nu și-au găsit perechea da ei nu au nici par la puta și vor să apere patria.noi la 20-25 ne uitam la desene și ei la 10 vor relații. copii din ziua de azi sunt obraznici și needucați s-au schimbat mult vremurile nu mai e ce era. Rușinea, respectul, educația, cei 7 ani lipsesc cu desăvârșire dar nu doar la copii și la adulți, din păcate așa stau lucrurile.pai întreabă de penis fiindcă se uita prea mult la xxx in loc sa învețe să citească să iasă afară să se joace

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Îmi pare rau că nu îți pot evalua mesajul nu îmi permit încă pentru că sunt junior happy dar Mulțumesc frumos pentru răspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Sa fi iubita.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

O seară frumoasă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tovarășa Alina, exagerați. Eu zic contrariul, sunt minori care pun anumite întrebări pe acest site și au doar de învățat.
Acum depinde la ce te referi tu când spui minori, dacă te referi la 14+ nu prea înțeleg ce ți se pare ciudat, mai ales că întrebările cu adevărat ciudate despre sex ajung de la majori pe-aci.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Ți se pare normal ca la 13 anii să spuna că s-a masturbat și după a băut sperma ca să vadă ce gust are laughing) tovarășul unde dracu trăim sub pământ mă repet am zis că nepoțelul meu este inca un copil la fel ca și respectivi copii și cam atât...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Ok, asta-i funny laughing dar generalizezi.
Să știi că nepoțelul rupe filmulețele porno și de abia așteaptă să pună mâna pe-o fată.winking

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Du-te la somn ca mai ai multe de invatat vorbesti numai tampeni...copilul are doar 9 anii si tu vorbesti aiureli

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Da am multe de învățat, tu învață să scrii și mai ales să te exprimi.
laughing Dacă vorbești de un băiețel de 13 ani și-l compari cu nepoțelul tău ar fi trebuit să deduc că are 9 ani? happy Ce funny ești.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Toții sunt minorii (copii) indiferent de vârstă încearcă să înțelegi întrebarea și după să argumentezi nimicuri in fine numai contează...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Da, nu mai contează...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minorii vorbesc deschis? Despre orice? Inclusiv mastur? De necrezut.Nici nu pot sa pronunt/scriu cuvantul asta murdar.
Ce anume nu ți se pare normal?"minor" e un termen prea general. Minor ești si la 17 ani si 11 luni.Dar si dacă ar avea 10, ideea rămâne aceeași.Copiii ar trebui educați de acasa dpdv sexual, dar din moment ce mulți parinti au aceeași mentalitate tâmpită ca a ta, pun si ei întrebări unde pot.Din cauza celor ca tine exista atâtea mame minore si atâtea avorturi. Daca sexul n-ar mai fi considerat un subiect tabu si oamenii nu s-ar mai preface sa roșesc dacă vorbesc despre asta in public, lumea ar fi un loc mai bun.
Indiferent de ceea ce crezi tu, copiii nu-s tampiti.In era asta minunata a tehnologiei, chiar crezi ca poți sa ajungi la 10 ani fără sa ai habar de sex? Macar niște imagini, reclame, jocuri 18 +?laughing Dar problema e ca nimeni nu le explica asa cum ar trebui. Daca copilul invata despre sex de la 10 ani nu înseamnă ca o sa si facă sex la vârsta asta.Dar va fi mai informat si-s mai putine șanse sa te trezești cu un nepotel când fata ta e încă la liceu.Cat despre mastursbare, ca tot vorbeai de ea de parca ar fi instrumentul diavolului, ce e asa rău dacă o fac si copiii? Obtine placere, își explorează sexualitatea si nu afectează pe nimeni.Si toți o fac, chiar si din curiozitate, uneori involuntar, inclusiv nepotul tau, chiar dacă tu ai impresia ca el traieste intr-o bula roz unde copiii sunt aduși de barza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asta cred și eu, dacă părinții ar explica 2-3 lucruri propriilor copii, știind foarte bine că o să facă sex mai devreme sau mai târziu, nu ar mai rămâne însărcinate fetițe de 14 ani sau nu ar mai ajunge să ia pastila de a doua zi de 2 ori pe săptămână cum scria o fetiță de 13 ANI pe-aci.
Unii părinți sunt retardați sau nu-și iubesc copilul, una din două.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Alt isteț care încearcă să îmi spuna lecții despre viața ...deci revin și mă repet că eu am rămas surprinsă de ceea ce vad aici ținând cont că eu am un minor de anii lor care nu știe încă cum să își facă baie corect ce să mai vorbesc de masturbare laughing) sunteți nebunii frate in fine numai argumentații aiurea că habar nu aveți nu am nimic cu nimeni fiecare e liber să facă ce vrea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Da,eu nu am habar de nimic.Nu tu care vorbești cu atat dispret despre mastirbare, de parca ar fi cine știe ce lucru abominabil laughing
Bine ca la 10 ani (nu cred ca ai specificat pe undeva vasta exactă)nu știe sa-si facă baie corect.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Cumva posibil că tu te masturbai încă de la naștere laughing și de aceea tot îmi spui mei niște lucruri care nu au nici cea mai mica legătură cu ceea ce am întrebat eu sau am răspuns în unele ocazii ...cine dracu a zis că sunt împotriva că se masturbeaza X sau Y citiți frate cum trebuie întrebarea sau trece peste că este mai indicat daca nu înțelegeți!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justme79):

Nu de la naștere, dar nici prea departe.
Si copiii se masturbeaza, chiar dacă nu realizează ce fac.N-ai văzut niciodată fetițe care se freaca de pătura?laughingO fac fără sa-si dea seama ce înseamnă.

| Justme79 explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu am văzut că probabil altfel nu eram așa surprinsă de ceea ce am văzut postat aici. și oricum numai contează fiecare e liber să facă ceea ce își dorește și îl face fericit"a" eu nu am vrut sa par deplasata cu această întrebare dar pe bune și sincer recunosc că până aici pe acest site eu nu am mai văzut așa ceva în rest nu am ce să mai spun!

| Dana1999 a răspuns:

Fiecare cu mediul lui de crestere.

| Justme79 explică (pentru Dana1999):

Buna asa este educatie din familie isi spune cuvantul...

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Sunt curiozitati pe care nimeni nu le explica, nimeni nu ii invata, le este rusine sa intrebe desi tin de corpul lor de mintea lor, de frica ca cineva va rade de ei, aici sub protectia anonimatului pot fi sinceri, intreba si gasi solutii la nevoile si curiozitatile lor, pot ajunge la concluzii daca e bine, daca nu e bine... chiar ma bucur ca este un astfel de site.

| AndreiMSV a răspuns:

Nepotul tău știe mai multe decât crezi tu că știe. Chiar dacă se uită la desene animate tot o știe pe a 2-a Elsa. day dreaming

| Justme79 explică (pentru AndreiMSV):

O să șterg întrebarea nimeni nu a înțeles nimic laughing) să moară kiki