| SuNsHiNe_7692 a întrebat:

happy Vreau sa va cer parerea in legatura cu ceva.anul asta termin clasa a 8.si am o mica mare dezamagire.Sunt in classa cu un baiat.nu ii el cel mai frumos dar are mult umor si toti se inteleg ff bine cu el.inca din clasa a 5 ne intelegem ff bine.cand eram mai mici ne prosteam ca suntem impreuna si din astea.acum chiar imi place de el.si de multe ori ma gadala ma atinge pe picioare.si cateodata ii raspund si eu.si apoi el spune. ce ai? mai visat aseara si acum ma pipai?!laughing si api rade.atunci neg(desi uneori chair visez cu el) ma supar si nu imi vorbesc cu el.nu pot sa spun ca is 100% indragostita de el dar cert este faptul ca geloasa sunt! de exemplu azi merge la film cu fosta. x( nu stiu cei cu mine. poate ca daca i-as spune sa fim impreuna aar acc sau poate ar rade deoarece prieteni lui nu ma prea plac.sad nu stiu uneori ii pasa de mine ( de ex. am fost la Mc "un fel de intalnire in 4, eu si el.prietena mea cu iubitul ei.si m-a luat de mana.) sau intr-un timp ma porsteam la scoala(ii colegul meu de clasa) si am luat cateva note mici.si o vanit la mine si mo intrebat pe un ton serios ca cei cu mine si din astea.si i-am spus:"de ce imi spui toate astea"(mentzionez ca atunci nu vorbeam cu el ca eram certati) si el mi-a raspuns:"fiindca imi pasa de tine. de aia!" deci spuneti voi ce se intampla intre noi?/ar fi bine sa-i spun ca sunt disppusa sa fiu cu el daca si el crede sau
? acum o sa mergem intr-o exucursie sa-i spun? ce sa fac.mai un pic si ii gata a 8. Ce imi propunetzi?big grin astept raspuns. dau fundita.happy

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Weell, bărbații sunt foarte orgolioși. I mean, orgolioși, orgolioși... chiar și cu partenerele de viață au probleme în controlarea ego-ului care dă pe lângă. Știm toți asta. Dacă erați certați și totuși când a văzut că ai o problemă a venit la tine să te consoleze = și-a călcat pe orgoliu. => da, îi pasă de tine; da, ține la tine.
Dacă ține la tine ca la o amică sau ca la o eventuală iubită, doar tu poți afla, și ai cea mai grozavă ocazie acum în excursie. Dacă se mai și amețește / îmbată, o să ți le spună pe față... omul la băutură e sincer. laughing

Serios vorbind, cred că ai șanse mari să fii cu el, doar că în genere băieții se hotărăsc greu, și așteaptă probabil să îi dai și tu de înțeles că vrei ceva. Arată-i în excursie. Oricum, pariez că vă întoarceți ca un cuplu.

Un mic sfat: nu te mai supăra din nimicuri. Glumele pe care ți le face sunt total inocente. Ar trebui să te simți flatată că își permite să vorbească cu tine într-un mod în care nu o face cu orice altă fată. Atâta timp cât nu te jignește, răspunde-i la glume și la tachinări, astea sunt sarea și piperul unei relații.
Multă baftă!

5 răspunsuri:
| MsdfdsSeArde a răspuns:

Daca sta langa blocul/casa ta ai putea sa i'o spui la bal,, poate chiar si mai devreme ai putea sa incerci, Avand in vedere ca tine la tine. E naspa faza...ca iti da de inteles, multe din cate ai zis mai sus

| baiatulxboyx a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi daca vrea sa fie cu tine in acea excursie smug, ii zici ceva gen ca asa ca fun big grin.Si eu sunt tot a 8-a si in ultima excursie m-a intrebat o fata daca vreau sa fiu cu ea in acea excursie, entuziasmat, chiar daca nu prea imi placea fata i-am zis ca da, pentru ca e de gasca si m-as fi simtit bine cu ea! Vezi, doar fun, fara obligatii xD.

| AnonimaPunct a răspuns:

Hmmm... nu te supara, nu prea cred ca te place ca iubita, ci mai mult ca prietena, ca amica de distractii...
cat despre excursie, HAVE FUN!winking

| SuNsHiNe_7692 explică:

Multumes tuturor.in mod specoal missbee!:* de unde esti?big grinhappy

| SuNsHiNe_7692 explică:

Astept si altee raspunsuri!happy