| HelloK a întrebat:

Îmi place foarte mult de o fată de la mine din classă dar nu stiu cum să-i spun ca o iubesc... Ajutor!

Răspuns Câştigător
| logatcamembru a răspuns:

Paii.trebuie sa vb cu ea ca sa iti dai seama daca si ea te plc bagate in seama cu ea,intreab-o ceva. apoi urmeaza id de mes. apoi nr de tel.
Te descurci u doara esti baiat nu?rolling on the floor fii sincer cu ea,stai pe langa ea,protejazo, vb cu ea in pauza love struck daca ii timidA iaoo mai usor, ca sa nu creada ca estii disperatlove struckpwp mafta si sa trm mesaj sa zici ce so int:puplove struck:*

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Date pe langa ea. vb cu ea. iesi pe afara cu ea. intai dai semne ca o placi si vezi daca si ea te place si dupa ii spui k ai vrea sa fie prietena ta.

| Alex0194 a răspuns:

Cu cuvintele tale. i-ati inima in dinti si spune-i ca daca nu ii spui tu pierzi

| LadyGA a răspuns:

Buna! zambeste-i, vezi daca iti zambeste inapoi big grin. da-te mai mult pe langa ea, baga-te in seama cu ea, fa-i complimente, vezi cu reactioneaza. daca iti zambeste, daca se intimideaza cand ii vorbesti, fa-ti curaj si invit-o undeva, la cinema sau la un suc. apoi restul vine de la sine! bafta muulta! happy

| RedGuy a răspuns:

Cuvantul "iubire" este folosit pentru multe sentimente,dar este un sentiment unic ce il simti odata in viata, doar odata in viata iubesti cu adevarat, daca ti se pare ca ai iubit pe cineva si nu mai e langa tine inseamna ca a fost un sentiment apropiat iubirii.Cu siguranta o placi,daca o placi pur si simplu du-te la ea si spune-i,pentru ca daca este cat de cat matura si nu este o "fetita" abordarea directa sigur va merge,daca este opusul "date pe langa ea" zambestei, privesteo direct in ochi si uitete la expresia fetei, la miscare buzelor si ai sa iti dai seama daca te place sau nu.

| AndreiDoMino a răspuns:

Pai ca sa iubesti iti trebuie timp, deci doar o placi, spune-i asta fara nicio emotie.

| marcel12 a răspuns:

Ba! Io zic sa mergi la ea si sa ii zici ca iti place de ea si o intrebi daca te place si ea. Fara rusine.BAFTA!winking