| keybyeTeQuila a întrebat:

Buna vreau sa va intreb un lucru ce trebuie facut in preludiu si cit tipm sa fie cesta? ofer funda celui mai dezvoltat raspuns

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, când faceţi dragoste ACUM la început, TREBUIE să aveţi la dispoziţie MULT timp ( 3-6 ore, deci să NU o faceţi pe "fugă" ) - pentru o reuşită de peste 80 % trebuie multă RĂBDARE!

De asemenea, este foarte important PRELUDIUL - adică perioada "dinaintea" actului sexual ( în sine ) - care TREBUIE să fie cât mai ÎNDELUNGAT, în care vă "pregătiţi" ( unul pe celălalt ) pentru actul sexual propriu-zis.

Acest PRELUDIU constă în mângâieri îndelungate în zonele erogene ( acolo unde vă excitaţi/vă place ), săruturi pasionale ( eventual sărut "francez" ), treptat vă dezbrăcaţi ( până rămâneţi goi ); după care treceţi la un alt stadiu şi vă "ocupaţi" fiecare de organul sexual al partenerului, puteţi încerca o combinaţie de sex oral + cunilingulus ( se linge cu limba organul sexual ) + anilingulus ( se linge cu limba zona anală ), se ling uşor ( sau se pot suge uşor ) sânii/svârcurile/gâtul partenerului ( partenerei ), EL poate suge uşor clitorisul partenerei, etc.

TOATE acestea trebuie făcute în SPECIAL de către el, pentru plăcerea şi excitaţia TA - deoarece dacă nu eşti destul de excitată, atunci vaginul tău nu va fi suficient de lubrefiat ( deci nu vei fi destul de "udă" la "piersicuţă" ) şi atunci penetrarea va fi MULT mai grea, iar satisfacţia ta sexuală va fi inexistentă/insuficientă ( deci, nu vei ajunge la orgasm )!

Apoi, EL trebuie să fie cât mai delicat cu tine şi să continue preludiul până când VEDE efectiv că te-ai "udat" foarte tare şi ABIA după aceea să te pătrundă cu "fineţe" ( şi NU prea adânc, acum la început, ca să nu lovească "fundul" vaginului )!

De asemenea, dacă observă că nu te "uzi" suficient de mult pentru a te penetra cu uşurinţă ( după URMAREA paşilor enumeraţi mai sus ), se poate folosi o cremă/ulei lubrifiant/ă!

Mai mult, după penetrare, la primele 10-15 mişcări TREBUIE să fie foarte delicat şi să NU te pătrundă adânc ( deoarece mai durează "puţin" până când vaginul se lubrefiază COMPLET )!

Iar plăcerea ta DEPINDE foarte mult de "nivelul" tău de excitaţie ( şi de lubrefiere ), precum şi de "modul" în care te penetrează!

DACĂ urmaţi "paşii" descrişi mai sus, NU vei avea NICI o problemă - poţi fi LINIŞTITĂ!

| neutrino a răspuns:

Daca e sex, preludiul este de mica durata. Intr-o relatie de dragoste, preludiul face parte din actul sexual si se prelungeste pana cand ce-i doi sunt "catapultati" in lumea fericirii.

| Bogdanღ a răspuns:

In preludiu va sarutati senzual, incepeti sa va dezbragat va mangaiati pe tot corpul va mai atingeti organele genitale... tot ce poate sa iti vina in cap tongue Un preludiu nu are limite de timp, preludiul se face doar ca partenerul/partenera sa se excite in cazul tau sa te uzi ca sa nu fie dureroasa penetrarea daca esti la primul act sexual. Oricum mai bine este sa faceti acest lucru, daca preludiul este scurt/inexistent s-ar putea sa te doara mai tare... cam atat creed ca e de vorbit despre acel cuvant, incepe sa sune rau la ureche laughing Funda? puppy dog eyes