| adictedtoyou a întrebat:

Bunahappy. Vroiam sa va intreb daca la 16 ani poti merge la ginecolog fara sa fi insotita de un parinte(mentionez ca sunt inca virgina si as vrea sa merg pentru un consul de rutina, din mai multe cauze, cum ar fi ciclul neregulat )Cam cat ar costa o consultatie? (o aproximare cat mai exacta)Si pe parcursul consultatiei, cam ce iti face ginecoogul? Ms anticipat FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| NymphetamineGx a răspuns:

Ginecologu' e ca toti medicii. Nu ai nevoie de nimeni. Un doctor ginecolog de profesie o sa'l dea oricum pe parinte afara din cabinet ca sa poti raspunde sincer la intrebari. Cand am fost eu m'a costat 80 ron cu tot cu ecograf. La inceput o sa-ti puna intrebari la care noteaza raspunsurile, apoi daca zici ca esti virgina cred ca o sa-ti faca numai ecograful. : ) Good Luck ^^.

1 răspuns:
| rony a răspuns:

Nu vei fi conditionata de prezenta unui parinte dar parerea mea e sa impartasesti temerile tale mamei si iti va fi mai usor sa treci peste frica de ce ar putea sa,, faca" medicul.Nu-ti fie teama, mai rau poate ar fi sa nu mergi la un control.Bafta.