| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struckVa rog imi dati si mie niste statusuri despre viata? Multumesc! Ofer funda+vot

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Ai visat, ai sperat, ai pierdut? ce mai conteaza? Mai poti pierde, mai poti visa, mai poti invinge! asta conteaza! love struck

[...TrEcUtuL e IstorIe[] vIItoRuL - FanTezIe[] iAr pReZenTuL tRecE zi cu Zi...

Nu regreta nimic din ceea ce ai facut, regretele nu au niciun rost…Faptele sunt deja consumatehappy

Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

E greu sa iti repeti in gand "Capul sus trebuie sa zambesti" in timp ce subconstientul iti dicteaza: "Cand plangi,sa nu te mai opresti"

E imposibil sa eviti inevitabilul. Daca trebuie sa se intample,se va intampla indiferent ce ai face tu.

Nu te lasa invins de rau! Dar nici cuprins de binewinking Nici tu nu te cunosti…Candva vei fi surprins de tine

Îmi permit să visez căt mai departe... Căci gropile astea! frate! te trezesc la realitate

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o mie si una de motive pentru a zâmbi

Si n-am uitat, cat am plans, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu mine! Retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de un bine!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Sper sa te ajute big grin :*

4 răspunsuri:
| Flinston a răspuns:

Te nasti.Traiesti.Imbatranesti.Si mori

| Piuliță a răspuns:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile.
PUP, ca n-o mai vezi dupa ce-o bag E greu sa te salvezi pe tine si infinit mai greu sa-l salvezi pe cel pe care-l iubesti. Si atunci de ce taci? Mai bine urla. O femeie are langa ea barbatul pe care si-l doreste, dar…. numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant, soare si mare…. PE TINE… Nu toata lumea e capabila de orice.
Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc,insa,pe rand!
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry, girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"
Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…

oare in ce pozitie sa pun viata, sa ma satisfaca…?

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.

olla…cand bem o cola?

nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu

caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie! rog seriozitate!

Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome

Alerg mustele!

Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…

Omul seamana foarte bine cu hirtia. Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul. Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Roxx_7895 a răspuns:

Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in prezent.Sunt doua feluri de a-ti trai viata: unul, de a crede ca nimic nu este un miracol; al doilea, ca si cand totul este un miracol.