| madalinutza1876 a întrebat:

Am folosit toate statusurile care mi-au placut. Puteti sa-mi dati si mie niste statusuri mai noi si mai frumoase?
Ofer FUNDITA celor mai dragute! :*

Răspuns Câştigător
| NuAvemNume a răspuns:

Ce a fost, a fost. Ce va fi conteaza!
Deseori folosim "nu imi pasa" in locul cuvintelor "mi-e dor".
Aminteste-ti ca tu m-ai lasat sa plec.
Poti glumi intr-o relatie, dar nu iubi in gluma.
In viata pierdem ani, iar la moarte cersim clipe.
Si cand mi-am gasit si eu locul in lumea asta, tu ai plecat.
As sta ore-n sir cu tine sub un cer instelat.
Stiu, viata e dura, dar accepta adevarul.Singurul tau prieten adevarat esti tu insuti.
Sper ca orgoliul tau sa te imbratiseze mai bine decat mine.
Nu fi siret, ca te fac fundita!
Cu toti avem o poveste!
Nu imi pasa daca ma indragostesc de diavol atata timp cat ma va iubi cum isi iubeste iadul.
Iar acum, suntem doi necunoscuti care se cunosc foarte bine.
Asa cum tu te joci, ma pot si eu juca. Ai grija ce faci cu inima mea!
Si ma simt ca un curcubeu, mereu cu capul in nori si cu picioarele pe pamant.
Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.
Fericirea mea e mai importanta.Decat parerea ta.
Totul a-nceput dintr-o joaca.Razand a inceput sa-mi placa.
Prietenii imi spun : tipa, urla, descarca-te cat poti... elibereaza-te de ura, nu iubi...lasa-te iubita si asa o sa fii mai pretuita!
Se scrie " gelozie ", dar de cele mai multe ori se citeste " nu vreau sa te pierd "!
Nimeni nu e de neinlocuit, dar -uneori- este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura.
Un tipat tacut, o noapte plina de durere, Un suflet inocent ce plange dupa mangaiere.

1 răspuns:
| Madimadalinutza a răspuns:

Mie imi plac:
• E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
• daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
• Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit ..acum ca am crescut, am realizat ca asa este!
• Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt ocupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
• Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Sper ca te-am ajutat! :*