| happines12 a întrebat:

Am 17 ani si o relatie de 3 ani de zile. In urma cu o saptamana mi am incepput viata sexuala. De ce? Nu stiu, dar nu regret. Am ales acest lucru pentru ca timp de 3 ani de zile mi-a demonstrat ca pot sa am incredere deplina in el. Si am. Ne iubim si cred ca el este alesul meu. Insa nu ne-am protejat. Nu a ejaculat in mine. Am facut o de mai nulte ori in urmatoarele zile. (4 zile).am facut si o infectie urinara probabil pentru ca am facut o neprotejat. Tin sa mentionez ca eu m am spalat si am avut contacte in perioade diferite ale zilei. Menstruatia mea este neregulata dar imi vine mereu la sfarsit de luna intre data 26 si intai. In nicio luna nu mi vine la fel. Luna trecuta mi a venit pe 28. Acum nu pot sa vorbesc de nicio intarziere pt ca e neregulat. Vreau sa stiu ce riscuri sunt pentru o sarcina si cum ma pot trata de infectie. Cer seriozitate, va rog sunt foarte nelinistita.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta cum va bateti joc de tineretea voastra cum indraznesti sa te gandesti ca el e alesul la 17 ani? sunteti la varsta experimentarii, va asteapta studentia cand va veti desparti si ve-ti strabate cearsafuri halele maica sfanta

| EmotionalKoma a răspuns:

Cred ca acea ''infectie'' despre care vorbesti nu este chiar o infectie. Este normal sa simti o usturime cateva zile dupa primul contact sexual atunci cand mergi la baie, sau chiar un discomfort in timpul actului.
In cazul sarcinii, va puteti proteja cu metodele stiute de toti si evident, nu trebuie sa ejaculeze in interior.

PS : Site-ul asta s-a umplut de persoane rautacioase!

Pupici!

| Violleta2022 a răspuns:

RIscuri de sarcina sunt mari atata vreme cat ai facut-o neprotejat, chiar daca el nu a ejaculat in interior.
Cel mai probabil ai luat si o boala cu transmitere sexuala, dat fiind infectia urinara.
Aici nu-i vorba de incredere in partener pentru ca, oamenii mint ca s aobtina ce vor, aici a fost caz de inconstienta.
Ma rog, le-ai facut pe amandoua, adica, sanse sa ramai gravida sunt si te-ai contaminat si cu o boala cu transmitere sexuala.
De boaala cu transmitere sexuala nu te poti trata din auzite, pentru ca sunt infectii diferite si necesita antibiotice si ungunete total diferite. Bolile cu transmitere sexuala care afecteaza aparatul urinar sunt: clamidia, gonoreea

http://www.csid.ro/......t-7884514/

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Verginica ce daca ea crede ca e alesul ei daca ia crede asa e bine

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Verginica tu macar ai fost impreuna cu cineva ca sa iti dai seama de ce crede ea ca e alesul iei

| happines12 explică:

Am zi ca e alesul pentru ca el a fost primul barbat din viata mea.Nu e raspunsul pe care il asteptam. Stai linistita nu am zis ca vreau sa ma marit. Vreau sa excelez in profesie mai intai. Ce rea este lumea!

| happines12 explică:

Doamne,nu e vorba de nicio boala pe care am luat-o de la el. E pur si simplu o infectie care puteam sa o fac de la raceala. Il cunosc de atata timp si el nu m-ar rani niciodata doar pentru a-si satiface poftele. Semne ca mi-ar venii menstruatia sunt. Oricum o sa astept pana la 1. Dupa aceea o sa ma confrunt cu realitatea. Of viata asta.
Va rog sa nu mai fi-ti rautaciosi. Pentru ca oricum sunt speriata.