| shaoboy a întrebat:

Buna ziua!
Am de ales intre 2 telefoane si sunt indecis.
https://www.vodafone.ro/shop/lg-optimus-me/30140013.3014 0017.pr
https://www.vodafone.ro/shop/nokia-5230/11880046.8520025 .pr
Dupa raspunsul vostru as vrea si argumente solide! Nu doar niste vorbe in vant!

Răspuns Câştigător
| Andra_3863 a răspuns:

Nu mai laudati atat jafu` ala de Nokia.cel putin nu modelu` asta.Se aude a dracu de incet, are toane cand isi da restart singur iar asta-iarna din cauza frigului s`a dus in jos [nu stiu cum sa explic...] tastele.adica ecranu` cu totu`. trebuie sa apas muuuult mai jos de 2 ca sa poa` sa imi apara in mesaj literele a,b si c. Eu una daca asi putea sa dau timpu` inapoi,nu l`asi mai cumpara.
Vreau sa precizez ca l`am luat nou, din magazin. Cand l`am dus la reparat [pentru ca e in garantie.] cica "umiditatea este vinovata". Pai de unde *** e ud? s`a excitat in cutie la magazin sau ce? angry ma rog, te sfatuiesc sa nu iti iei modelu` ala de Nokia. vrei neaparat cu touchscreen? nu se merita...

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nokia 5230, de fapt, are un prieten foarte bun. Face poze clare, se aude chiar bine, filmeaza foarte CLAR, are antivirus, net`ul iti merge super.

La LG, n-ai nici macar o opinie de la "consumatori", in schimb la NOKIA, ai aici : https://www.vodafone.ro/shop/nokia-5230/11880046.8520025.pr :).

| Ririru a răspuns:

De fapt NOKIA nu e sensibil. Daca cade cu fata in jos, chestia aia cu negru e putin mai ridicata, iar ecranul nu se zgarie sau ceva happy.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

NOKIA,eu am avut si LG si Nokia.
Spun sa iti cumperi un Nokia deoarece,este mult mai bun decat LG,si bateria si semnalul, asa LG e pe touchscreen, nu este marca ff buna si se duce repede

| DeeaMarry a răspuns:

Pai dintre un LG si un nokia.clar ca Nokia! Nokia e de departe o marca mult mai buna decat LG.

| BroascaCuElice a răspuns:

Nici unu

| Dolceboy a răspuns:

Pai ce sa zic NOKIA in ciuda faptului ca are camera mai slaba (asta e singura diferenta intre cele 2 aaa si sistemul de operare ) acum tu decizi care ti-se pare mai frum!

| shaoboy explică:

Si eu m-am gandit la Nokia, dar cineva a zis ca symbian nu e bun.Haideti trebuie sa- iau pe 29. Inca niste argumente bune, ca pana acum au fost "...".

| Tweety_6396 a răspuns:

Lg pentru. ca e mai frumos modelul.Nu zic, si Nokia e bun, dar e sensibil.Lg e recomandarea mea

| NuTzIk a răspuns:

Citeste si tu "Caracteristici principale" intre cele 2 telefoane. O sa vezi ca Nokia 5230 cistiga teren, in plus se stie ca Nokia e cea mai buna marca.

| DomnuMunteanu a răspuns:

Eu am acelasi model de Nokia si joc si fotbal cu el si nu are nimic.Eu ti-l recomand!