| Name177 a întrebat:

Am facut un test de sarcina. A aparut linia de la control, doar atat doar ca era putin intrerupta, fara sa mai apara si linia cealalta. Ce inseamna asta? Testul e invalid? Era un test de la sure cheack. Multumesc, o zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care testul de sarcina este facut inainte de a trece cele minim 21 de zile de la data ovulatiei sau a ultimului sex in urma caruia putea sa ajunga sperma in vagin, rezultatul este in mod invariabil cu adevarat NEGATIV, sau FALS NEGATIV, caz in care apare doar linia de control din dreptul literei ''C'', ceea ce indica faptul ca testerul a functionat. Rezultatul este ''invalid'' in momentul in care apare 1 singura linie in dreptul literei ''T''. Corectitudinea si valabilitatea rezultatului obtinut depinde in totalitate de momentul in care a fost efectuat testul, raportat la data ultimului act sexual. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul acesta de sarcina a fost facut inutil si incorect, odata ce ai luat Escapelle in ianuarie, nemaiputand calcula, estima si aproxima nici un ciclu menstrual si nici ovulatia, pe urmatoarle 6-12 luni, din cauza dereglarilor hormonale majore, provocate de aceasta bomba hormonala.
Poti face un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Folositi prezervativul de acum inainte, la toate partidele sexuale, ca oricum nu mai poti lua aceasta pastila, fiind atat de dura pentru sanatatea ta, ca-i indicata sa o folosesti 1 singura data in viata.
Foldositi prezervativul ca nu doare, nu musca, nu provoaca rani, nu are nici un feld e efecte secundare, nu produce dereglari si transformari cancerigene si nici nu costa o avere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste instructiunile.