| camisa a întrebat:

am si eu o intrebare.sunt casatorita si ne dorim tare mult un bebe ...pana acum nu a fost sa fie. mi-a intarziat 3 zile. am facut un test dar a iesit negativ. se poate sa fiu totusi insarcinata? nu am nici simptome de ciclu(cele care le aveam in general) dar nici cele de sarcina. daca poate sa imi dea cineve un raspuns. Va multumesc! multe sanatate la toata lumea

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate sa fii insarcinata. Ai facut testul prea repede. El se poate face de-abia dupa 7 zile de intarziere a menstrei (in a opta zi, din prima urina de dimineata).

Abh
| Abh a răspuns:

Testul de sarcina se face la minim 10 zile de intarziere a menstruatiei, asa ca repeta-l peste o saptamana, acum nu a fost concludent.