| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua din nou.Stiu ca sfaturiel voastre ma ajuta chiar daca cum ati spus eu sunt cea care hotoraste dar va rog sa ma ajutati.Acum chiar nu mai stiu ce sa fac.Astazi am avut ore de condus si din cauza faptului ca a vorbit cu prietena la telefon m-a durut foarte tare, aproape ca am inceput sa plang.Cand m-a intrebat de ce imi vine sa plang nu i-am raspuns. Dar ulterior dupa ce am terminat orele i-am trimis un mesaj si i-am spus ce ma doare atat de tare, ce ma face sa sufar.Nu mi-a raspuns la mesaj si nici nu m-a sunat.Ideea este ca acum imi pare rau de pasul facut.Nu stiu cum sa reactionez cand ne vom intalni si imi va cere explicatii in legatura cu mesajul nu stiu ce sa-i raspund. Poate nu va zice nimic dar daca ma va intreba? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, pentru ca nu am cui sa il cer.Am comis o mare grreseala si nu stiu cum sa o repar.Astept sfaturile dvs care stiu sigur ca nu o sa intarzie sa apara.Va multumesc din suflet.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sa vedem: esti indragostita de instructorul auto? Eu asta am inteles din povestea ta. Daca e mai mare si are si prietena, eu zic sa o lasi balta. In ceea ce priveste mesajul trimis, asuma-ti raspunderea; nu astepta sa te intrebe el, spune-i ca iti pare rau pentru mesajul trimis, ca ai niste sentimente fata de el, dar ca ii respecti relatia si nu ai vrut sa il superi sau sa stricati relatia profesionala dintre voi. Accentueaza profesionala.

Bula
| Bula a răspuns:

Cere iertare PERSONAL, chiar daca are dreptate!

| MihaiA a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el data viitoare cand ai ore cu el, si sa-i spui ca iti pare rau pentru mesajul trimis, ca ai interpretat gresit unele gesturi pe care el le-a facut, ca ai sentimente fata de el si in acelasi timp ii respecti relatia pe care o are si ca nu vrei sa stricati relatia profesionala.
( Poti incerca sa-i spui ca iti vei cauta alt instructor, ca sa vezi cum reactioneaza )
Linisteste-te, daca simte ceva pentru tine te place si chestii de genu`, nu o sa te lase sa vorbesti prea mult.
PS : abia astept sa vad cum decurge smug

| doruletz a răspuns:

Da dovada de maturitate si asuma-ti responsabilitatea faptelor facute! Cand dai ochii cu el, axplicai ca s-a intamplat DAR nu-l scapa din ochi! Un tips, cad vb cu cineva, priveste-l fix in ochi, nu-l slabi, dar nici nu te holba la el, stabileste o legatura a privirilor! In acest fel i-si va da seama ca vb serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ti-a raspuns la mesaj, este clar. De ce nu poti sa te stapanesti? Ti-a demonstrat inca o data ca are prietena, ca nu vrea sa o paraseasca si nici nu are in vedere o relatie ascunsa. Eu, i-as spune scurt ca imi pare rau ca i-am trimis mesajul si ca nu o sa-l mai deranjezi. O sa accepti ca aveti o relatie strict profesionala. Si asa sa faci! Nici tie nu ti-ar placea ca o fata sa iti asalteze iubitul.