| nicusorpacuraru a întrebat:

sunt putin cam confuz, si nu stiu cum sa reactionez. Am fost intr-o relatie timp de 2 ani jumatate cu o fata exctraordinara din toate punctele de vedere. Acum 2 saptamani, spre surprinderea mea si a tuturor, din senin a spus stop relatiei noastre, fara a avea vreun motiv, practic in tot acest timp a fost relatia perfecta. Acum nu stiu cum sa reactionez si ce sa fac. Gandind cu inima, vreau sa o readuc inapoi langa mine si sa fim din nou impreuna. Acum astept si sfaturile voastre care sper sa ma ajute intr-un fel si cei care au patit asa ceva stiu ce raspuns sa-mi dea

4 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Mai sincer eu am patit asa dupa un an jumate. Bine am avut probleme ca orice relatie da nu asa sa ne despartem. Si tot asa din senin cand implineam un an jumate pff ne despartim. Nu stia ce sa fac sa plang sau sa rad ca inima mea era in bucati. Ea s-a dus la altu ca credea ca de la mine nu primeste tot. Precizez din cauza ei am venit la faculta in orasu respectiv. Si si amu vad in fiecare zi ca stam aproape unu de celalalt max 500 m. Incercam sa readuc da ea nu. Nu imi dadea explicatii nu nimic. Am trecut incet peste asta am prins pe actuala cu care deja as si logodithappy. Si amu dupa un an si de cand ne am despartit cu fosta apara ca sa il iert ca nu stia ce face si cat de rau era cu celalalt. Da em atat zic poate ca e urat sau ori ce da e o curva. Stii daca am o problema in relatie incerc sa rezolv sa spun la celalalt care e faza sa se schimbe sau orice nu fug direct in bratele altcuiva. Asta e povestea mea. Da precizez treaba aia ca ma bucur ca s-a terminat ca am prins o fata minunata care si ma iubeste cu adevarat si vrea sa fie sotia meahappy. In legatura cu problema ta incearca sa ceri explicatii sa spuna ce s-a intamplat ca nu numa ea a fost singura in relatia respectiva ai si tu dreptul ca sa iti dea explicatii. Daca nu iti da ori cu parintii e ceva ori e un baiat in treaba asta. Sperc am am ajutat putin si baftahappy

| nicusorpacuraru explică (pentru Takocska):

Si eu astept sa vad daca pot gasi pe cineva care sa ma iubeasca cu adevarat, nu pot spune ca respectiva nu m-a iubit si nu ma iubeste, dar i s-a intors mintea la 360 de grade. eu acum trebuie sa merg la serviciu tinem legatura si mersi pentru tot ceea ce ai scris.

| Awesom a răspuns:

Prietene nu faci nimic dar nimic ai inteles pe tine te ajuta doar acest videohttp://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw.Sper ca ai sa intelegi ceva din el.

| tbogdan22 a răspuns:

Nimeni nu face nimic fara vreun motiv, cu siguranta avea unul, ca nu ti l-a spus a fost alegerea ei, acum poti iesi la o cafea sa o rogi la te lumineze.
Iti doresti sa o aduci inapoi datorita atasamentului si datorita faptului ca doresti sa retraiesti zilele bune de altadata nu spun ca ar fi rau, dar dupa o discutie daca vezi ca asta isi doreste ea, indiferent de motive, iubind-o ii poti respecta alegerea.
Spui ca ea este extraordinara din toate punctele de vedere, te-ai gandit ca urmatoarea ar putea fi si mai si?
Important este acum ca indiferent de ce va urma sa nu te agati de trecut si nici de viitor, ci sa traiesti prezentul fiecare clipa, altfel uiti sa traiesti, uiti sa te bucuri de viata cu micile ei bucurii si nu-ti aduce nimic bun.