| Hrisa a întrebat:

Buna ziua! Iau Logest de 4 ani! Ciclul mi-a venit normal însă luna trecută mi-a venit puțin cantitativ iar luna asta sunt in a 4a zi de pauza și am foarte putine scurgeri maronii, abia vizibile deși am simptome de menstruație! Este normal?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal, dar atata vreme cat continui sa iei hormoni sintetici, asteapta-te sa ai si efecte secundare de la ele.
Ti-as sugera niste investigatii medicale amanuntite (hormonae si pelviene), fiindca anticonceptionalele produc chisturi, fibroame uterine, sangerari inexplicabile intre menstre, sau care suprima menstra in totalitate, pe langa altele precum aparaitia de noduli mamari, tumori uterine, irascibilitate, posibil dureri de cap samd.

| ywar a răspuns:

De ce luati otravuri? Chiar nu sunteti constiente ca intr-o buna zi va veni si decontul?

| haileewatson a răspuns:

Pai anticonceptionalele ti-au dat organismul peste cap

| gogugogugogu a răspuns:

Renunta la contraceptia hormonala si pune-ti sterilet pe cupru (nehormonal).