| anaveli a întrebat:

Hei TPU
Mi-a venit menstruatia la sfarsitul lunii august (26) apoi dupa in 6 iarasi mi-a venit (2 zile) si acum in 14 septembrie mi-a venit iarasi si precizez ca menstruatiile au fost de cantitate redusa iar acum am o menstruatie de o cantitate mai mare si nu e normal sa imi vina asa de neregulat.
Am avut menstruatie neregulata de cand mi-a venit prima oara.Imi tot vine asa neregulat la 10 zile.E normal?
In luna iulia si august am luat anticonceptionale Logest prescrise de catre medic si in timpul menstruatiei dupa anticonceptione a venit regulat si ma tinea 5 zile si putin cantitativ. Dupa ce am luat logest (2 luni) medicul ginecolog mi-a prescris Duphaston ( care trebuia luat din ziua a 15-a) asa l-am si luat iar in ziua a 18-a (ieri) mi-a venit menstruatia si e destul de mare cantitativa.Ce sa fac?
p.s medicul mi-a prescris anticonceptionale si din cauza ca am avut chisturi pe ovar

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa urmezi cat se poate de precis, tratamentul prescris de medicul ginecolog care te-a consultat. Doar el este in masura sa-ti prescrie tratamentul corect care se potriveste exact afectiunilor tale ginecologice precum si organismului tau. Multa sanatate.