| OmSecret a întrebat:

Imi place de o fata de clasa a 7a(eu sunt a8a).De cand a inceput scoala am simtit ceva pentru ea.(o visez noaptea, ma gandesc la ea...). Cred ca i-am dat de inteles ca o plac.De fiecare data cand o vad ma uit la ea, ii zambesc ma inrosesc...Saptamana asta s-a uitat la mine si imi zambea.(toata saptamana).Nu am vorbit niciodata.Cum sa incep sa vorbesc cu ea si sa o cuceresc?(avem clasa una langa alta).

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Copilasule, incearca sa visezi tu examenul, ca nu mai e mult.

| VladSimionescu a răspuns:

Din cum ai scris mai sus clar ar fi prima ta iubire, nu te panica dacă rostești sau te emotionezi, amândoi sunteți la vârste fragede iar dacă e chiar simte ceva pentru tine nu ar vreau sa fii bărbat de la 14-15 ani. În alta ordine de idei, încearcă sa o prinzi într un moment singura iar tu sa faci primul pas. Nu știu ce sa zic, întreabă-i ceva despre ea, mărturisește-I ceva, fă-i un compliment. Încearcă sa te asiguri ca nu ești surprins de cineva pe lângă în momentul respect. S ar putea sa va inhibat amândoi iar șansele de a putea vorbi cu ea ar scădea. Fa tot posibilul sa fii tu din prima pentru ca dacă vrei sa arăți un ideal de om asta tine doar pana când adevăratul tu iese la iveala, iar atunci poate ea nu mai este interesata de cum ești tu de fapt. Asa ca, pândește momentul potrivit și fără nicio ezitare da ți frâu visului sa de vina realitate. Succes