| OmSecret a întrebat:

Am revenit din nou cu intrebarea.Sunt in clasa a-8-a si m-am indragostit de cand a inceput scoala de o fata din clasa a-7-a.O visez noaptea,ma gandesc la ea,cand o vad imi bate inima, transpir, imi inghit limba.De cateva saptamani a aflat ca o plac probabil de la cel mai bun prieten al meu.Cand a aflat clasa ei au sarit pe mine sa ne combinam etc.Nu am vorbit niciodata.Am incercat si pe Facebook sa ii scriu dar nu imi acceapta cerea si mesajele.Acum comportamentul fetei e ciudate.Nu mai iese afara, cand nu a aflat era in fiecare pauza pe hol si ne holbam unul la altul etc.Si comportamentul colegelor ei este ciudata.Se uita dupa mine, imi zambesc etc.Deci ce pot sa fac? Cum sa o cuceresc? Faza e ca se uita multe fete dupa mine fiindca sunt un fel de vedeta a scolii(sunt numarul 3 pe țara la KickBoxing dar nu am sentimente pentru nimeni numai pentru ea.Cum sa o abordez sau sa o cuceresc?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

"Buna, hai cu mine la un suc dupa ore azi sa te fac K.O. asa cum l`am facut si pe Razvan de la a 8 a - D!" incordeaza bine bratul si fii sigur ca vede cand faci asta si apoi adauga "-Ok, ai timp sa te hotarasti pana la 3. 1 2 ".

Tehnic nu prea conteaza ce ii spui, probabil este mult mai emotionata decat esti tu asa ca invit`o sa`i cari cartile dupa ore sau sa fumati impreuna ceva.

| Mynameis93 a răspuns:

Probabil crede că vrei aă-ți bați joc de ea.Sau poate pur şi simplu nu vrea relație.
Eu zic să laşi mesajele pe Facebook şi să încerci să vorbeşti cu ea face to face.Baftă xoxo

| OmSecret explică (pentru Mynameis93):

Cum ma bag in vorba cu ea ca sunt timid si nu prea mai iese din clasa.O sa intru in vorba cu ea dupa scoala.Cum cum o abordez sau cum intru in vorba?

| Mynameis93 a răspuns (pentru OmSecret):

Te prezinți frumos, îi spui din prima care-ți sunt gândurile şi o întrebi dacă ar vrea să iese cu tine la un suc, nu neapărat atunci. Xoxo

| WaterDrop a răspuns (pentru Mynameis93):

"-Buna, ma numesc Vasile! Ma gandesc de aproape un an cum sa`mi pun limba in gura ta, intr-un mod romantic desigur! Sunt o vedeta a scolii dupa cum stii si te fac si pe tine faimoasa daca vrei sa fii iubita mea.Aaa, aaa? Ce zici? Vrei sa vii la mine dupa ore sa ne uitam la un suc?" Merge? Sunt mai timid din fire sad