| anonim_4396 a întrebat:

M-am dus intr-un centru comercial si am vazut o fata(vanzatoare) acolo si imi place de ea, este bruneta tunsa scurt cu cateva mici tatuaje pe ea, pe gustul meu asa, eu am 30 de ani, ea cred ca are 35 de ani si as vrea sa stiu cum as putea sa o curtez fara sa para ciudat, bizar?
Imi place de ea si as vrea o relatie serioasa cu ea.
Cum sa fac?
Ofer funda daca ma ajutati cu raspunsuri serioase, pertinente.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| PersonajFictiv a răspuns:

Intai sa vrei o relatie serioasa cu cineva cunoaste cat mai bine acea persoana.
Iesi cu ea,vezi si ce are in cap,ce caracter are,vezi ce fel de om e,nu te lasa influentat prea mult de frumusetea cuiva,conteaza si asta,dar nu doar atat si te poti arde daca ignori restul aspectelor.
Deci,doar vrei sa o cunosti,nu te indragosti de imaginea falsa pe care o ai tu legat de ea,nu o cunosti,controleaza-te.
Cum sa ii spui asta in asa fel incat sa nu pari ciudat... poti sa pari ciudat indiferent de cum o faci daca vorbesti cu o tipa cu prejudecati de genul " e strain, nu e normal sa ma invite la o cafea",depinde de ce fel de om e ea in mare parte.
Depinde si de tine intr-o anumita masura.
E o tipa,nu un extraterestru sau ceva superior,e un om,spune-i ceva de la tine,nu inventa replici si rahaturi.
Ti-a atras atentia intr-un mod pozitiv,iti place de ea si vrei sa o cunosti mai bine.
Ea o sa iti spuna daca vrea sau nu in functie de cum e ea,de gusturile la barbati pe care le are, de ce vibe ii transmiti, poate nici nu e singura, cine stie, are 35 de ani.

Multa bafta, poate faci revelionul cu ea, cine stie.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de ora inchiderii cu cateva minute incearca sa intri intr-o conversatie cu ea. Ai putea sa-i ceri sa-ti spuna daca accepta sa fie asteptata la terminarea programului. Incercarea moarte n-are, asa ca NU ai nimic de piderdut in cazul unui refuz. Succes!

| Hammurabi a răspuns:

Acum, dacă stai să te gândești, la 35 de ani, dacă arată și bine și e și istețică, e destul de puțin probabil să fie singură.
Eu zic să o întrebi ca să nu mai pierzi timpul și să-ți faci speranțe deșarte.

| HadesSs a răspuns:

Daca la 30 de ani pui intrebari de genul aici, esti pierdut baiatule, ca barbat nu cred ca esti

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

E uite unde era barbatul si nu stiam, carate pustiule de 10 ani nu ai ce cauta pe acest forum.

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) ma faci sa rad pustiulica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte trebuie sa-ti pui niste intrebari. Iti pare deschisa in acel moment sa fie abordatã? Ti-a dat vreun semn ca ar fi interesata fizic cel putin de tine?
Dacã raspunsul e pozitiv poti sa pornesti o conversatie despre ce face in acel moment, te prezinti sa faci o impresie buna si eventual sa-i propui sa faceti schimb de numere. Nu sta la taclale ca orice cocalar, fii scurt si la obicect despre ce vrei de la ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am facut un schimb de priviri dar nu imi dau seama daca e interesata de mine, ce-i drept nu prea zambesc cand ma uit la cineva si mereu ma tin sa zambesc dar parca ma trage ceva in jos sad
Eu arat destul de bine ca fizic nu sunt o pocitanie in carje dar am prostul obicei sa fiu serios si sa nu zambesc cand ma uit la cineva.
Am mai intalnit fete de 23-29 ani in acest centru comercial dar toate casatorite cu "7 copii" si ma oftic ca nu gasesc si eu o iubita, partenera de viata.
Si mi-e frica ca si fata asta o sa fie casatorita cu 100 de copii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai 30 de ani omule ce iti faci atâtea prejudecati eronate supra ta. Conteaza modul tau de gândire din prima, daca e pozitiv, asupra ta in primul rând si in al 2-lea cu aia.

| eugeniu2020 a răspuns:

Ai 30 si plangi dupa una de 35 care nici o conversatie nu poti sa ai cu ea? esti praf fraiere.

| anonim_4396 explică (pentru eugeniu2020):

Eu zic sa te cari mai bine daca nu ai ceva pertinent de spus dar la 15 ani cat ai nu am pretentii.