| myky2525 a întrebat:

Buna ziua, nu stiu cum sa fac, am o colega de munca care imi place foarte mult, ne intelegem foarte bine, venim impreuna la munca, ea este mai mare de varsta ca mine, este singura si am zis ca daca tot ne intelegem asa bine sa o invit in oras la o cafea/suc dar nu a vrut, am mai avut discutii la ceva timp dar tot nimic dar ciudat este ca tot ne intelegem foarte bine, chiar daca am zis la un moment dat sa vorbim doar la munca tot am inceput sa vorbim, sa ne intelegem foarte bine, ne ajutam unul pe altul, are incredere in mine sa imi povesteasca lucruri personale si sa fie vulnerabila in prezenta mea dar parca are o bariera care nu o lasa sa treaca mai departe si imi este asa greu, nici nu sunt cu ea nici sa trec peste nu pot asa usor ca ne vedem zilnic la munca.M-ar ajuta mult un sfat daca ar fi o posibilitate sa ma vada ca pe un potential iubit si ce trebuie sa fac.
Multumesc daca ati citit,

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ti-a acceptat invitatia in oras poate ar fi mai simplu doar sa te retragi in mod elegant si sa iti canalizezi interesul spre altcineva.Nu stiu cum sa iti spun, dar doi oameni se pot intelege si prin intermediul unei prietenii, la munca, etc. nu trebuie obligatoriu sa fie pe fond amoros.Mna, tu esti liber sa procedezi cum doresti, eventual sa mai incerci inca o invitatie, dar vezi sa nu devii prea agasant pentru ca nici asa nu este deloc placut si risti sa nu mai vorbeasca cu tine asa lejer, zilnic.Bafta.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, te-a bagat in "friend zone", stii tu, esti in acel scenariu in care esti indeajuns de bun sa-i fii amic, dar nu destul de bun sa-i fii iubit. Asa cum ti s-a mai spus, retrage-te elegant...altfel vei fi doar acel catelus care saliveaza dupa cooru' ei, iar ea va fi cea care te tolereaza prin preajma, pentru ca-i gadila in mod placut orgoliul.

| darrio2007 a răspuns:

Te trateaza doar ca pe un coleg de munca. Ce este greu de inteles?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cu ce veniți împreună la munca? cu mașină ta? atunci înseamnă ca e o zgârcită și profita de tine sa o duci cu mașină pe gratis. Fratele meu, din acest moment o ignori și iti indrepti atenția către alta colega mai tânără și ai sa vezi cum turbează și da cu pumnii în masa de ciuda ca te interesează alta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o lasi in pace sigur e divorțata are copii si nu îi mai trebuie ei sex sau relatie, ce varsta are ea dar tu?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de ce mai pui inca odata aceasta intrebarea, odata ce pe celalat topic spui ca te-a refuzat.
Chiar esti incapabil sa intelegi acest refuz?

uite aici topicul ta initial:

https://www.tpu.ro/......utam-unul/