| Oriolg a întrebat:

Se poate sa fi insarcinata in urma unui contact neprotejat daca iti vine ciclul la timp, perfect normal? Menționez ca nu este vorba de mici sângerări cum ar fi cele care se produc in timpul sarcinii. Si nici simptome de sarcina nu exista. Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia pornita la timp si care decurge in conditii similare cu cele avute anterior reprezinta in proportie de 99, 99% GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior nu s-a format si nici nu s-a instalat o sarcina in vechiul ENDOMETRU, care este eliminat prin menstra actuala. Se poate afirma fara a se gresi ca este IMPOSIBIL sa existe o sarcina in aceste conditii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul normal, nu este posibil sa fi ramas gravida.

| KMaddieK a răspuns:

Daca iti vine ciclul normal, e logic ca nu esti, chiar daca vine mai ciudat, tot nu esti ca poate s-a produs o dereglare sau ceva. Daca ai ciclu, nu esti! Maximum 2 saptamani e normal sa intarzie, daca nu vine, atunci sa iti faci probleme.

| DenisaE a răspuns:

Cum au spus si ele, sunt sanse mici dar totusi exista. Cunosc personal 2 cazuri in care respectivelor le venea ciclul normal si nu au avut nici un simptom pana in a 3a luna. Deci cred ca cel mai sigur e sa faci un test de sarcina totusi.