| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Sunt băiat, varsta 18ani jumate.
Nu m-am masturbat de 2luni jumate! Nevoia nu prea simt așa grav, doar puțin uneori, Este ceva de rău? O să vină moment când o să am ejaculare nocturnă?
Dau fundă.

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ceva la cap asta e clar, fa ti o programare la psihiatrie ca nu e de glumă

| ania a răspuns:

Felicitări ca ai renunțat la masturbare. E normal și sănătos sa ai polutii nocturne, nu e nimic rău în asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Zici ca au trecut doua luni dar ai tot pus intrebarea de mai multe ori in decurs de o saptamana.Mergi la medic daca nu esti multumit de raspunsuri.

| ElDromadero3 a răspuns:

Salutare. Cu cât reușești mai mult timp să nu faci acest lucru, cu atât viața ta va fi mai bună, din toate punctele de vedere.
Nu va exista nici un efect negativ.
Din contră, masturbarea produce dereglări de ordin hormonal, psihic, cerebral și social.