| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Am vârsta de 18 ani și am avut a 2-A oară ejaculare nocturnă, țin să menționez că nu m-am masturbat de 2 luni dar nu vreau sa mai fac asta... Ce sa fac in această privință?

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este normal sa ai polutii nocturne deoarece organismul isi cere dreptul, ejaculezi in somn deoarece ai vise erotice visezi ca faci sex si ne facînd sex sau masturbare de doua luni ai testiculele pline si nu poti controla ejacularea nocturna, si cand ai acele vise te descarci iti dai drumul ca la sex sau l@bă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poluțiile sunt ceva normal la vârsta ta când hormonii urla in tine. La fel cum e și masturbarea. Masturbarea te va ajuta sa elimini din tensiunea sexuala și nu vor mai apărea poluții.

| Emilian65 a răspuns:

Stai liniștit ca nu se intampla nimic rau cu tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Faptul că organismul tau era învățat cu o anumita rutina de masturbare, iar acum ai abandonat chestia asta, e firesc să ajungi sa ai poluții nocturne, tocmai pentru că organismul trebuie să facă el verificări, daca tu nu o faci.
De asta ai erecții când te trezești și așa mai departe, pentru a se asigura organismul că funcționează în parametrii.
Asta pleacă din creier btw

| mastadont a răspuns:

Nu ai ce face, ori treci prin poluții nocturne ori te masturbezi. Poluțiile sunt modul în care corpul îți spune că ai nevoie urgentă de sex / masturbare, de a-ți descărca tensiunea sexuală, dacă nu o faci tu singur atunci corpul tău o va face automat.

| vlllaaddd a răspuns:

Stai liniștit frate ca si mie mi se intampla sa ma trezesc ud si alb la chiloti si sa trebuiasca sa ma schimb sad