| alexandramarinescu57 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si imi doresc sa intru la Liceul Militar Dimitrie Cantemir. Am auzit ca printre probe este si examenul ginecologic. In ce consta? In sala,atunci, voi intra singura sau cu parintii/mama? Detaliati-mi.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cineva a incercat sa-si bata joc de inocenta ta si se pare ca a si reusit intr-o buna masura. happy Nu exista o asemenea examinare de natura ginecologica. Este o simpla gogorita dar din pacate ai cazut in capcana intinsa de cineva. big grin

| alexandramarinescu57 explică (pentru corbulalbrosu):

Am citit pe un site că în examinarea medicală se încadrează şi cea ginecologică

| CuriousStuff a răspuns:

"Pe vremuri" adica acum aproape 8 ani, cand si eu am vrut sa intru la liceul militar cand am facut vizita medicala pe fisa scria si examen ginecologic, normal, baiat fiind, nu a trebuit sa-l fac, dar fetele da... Nu stiu cum e acum (daca se mai face sau nu) Examinarea se face mereu in privat, doar tu cu medicul. Te pune pe masa de ginecologie si se uita ca nu cumva sa ai vreo boala de care tu sa nu stii, nu o sa faca nimic mai mult de atat.
Si pe noi, baietii, ne-a dezbracat la pielea goala, asa ca nu vad de ce le-ar scuti pe fete de examenul ginecologic.

Cineva care e mai la curent poate ne poate informa si pe noi daca se mai face examen ginecologic sau nu pentru admiterea la liceul militar, sunt curios. Eu sunt aproape convins ca inca se face.

Multa sanatate.

| vocea a răspuns:

A ras de tine cine a spus asta.

| alexandramarinescu57 explică (pentru vocea):

Am citit pe un site...

| AnonymousSSR a răspuns:

Dacă faci sex pe front, sa nu il îmbolnăvești pe Comandat, te pup si iti urez succes si eu sunt pe aceeași unda!

| FlaviusValentin a răspuns:

Nu este adevarat, au ras de tine cel/ceea care ti-a zis asta