| andreeaandreea922 a întrebat:

Buna ziua!
Sunteti de acord cu afirmatia : "Sexul slabeste! "
Multtumesc!

15 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pe scurt, DA, dar trebuie sa dai si tu, nu numai ala, adica faceti sex dala salbatic ca in filmehappy
+ Dupa ce ati facut sex, sa nu va apucati sa mancati ca spartii ca sa puneti din nou pe voi tot ce ati pierdut, ba chiar mai multhappy

| Roberta a răspuns:

Ia practica sa vezi da rezultate? Apoi sa ne spui ce si cum fara sa mai ai dubii!

| inger02 a răspuns:

Buna. nu prea sunt de acord cu aceatsa afirmatie pentru ca depinde de organismul fiecarei fete. unele se pot ingrasa altele pot slabi. e clar ca daca faci sex de 3 ori pe saptamana mai slabesti laughing

| Sabyynna a răspuns:

In mod normal da. De altfel se spune si ca "Sexul e cel mai bun sport", atata timp cat tu nu stai si el face tot. la fel cum spunea si Castiel, trebuie sa faceti "sex salbatic".
Sfat: nu face sex daca nu vrei, doar ca sa slabesti happy

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Daca ai psihic bun da, dar adevaru e ca mintea ta activeaza celulele sa slabesti. Daca nu ti le activezi cu mintea poti sa faci cat fitness vrei si sa tii diecta cat doresti si sa faci sex pana rupi ca tot la fel ramai poate chiar si mai rau.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Cat timp nu mananci mai mult dupa ce incepi sa faci sex da, slabesti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate dacă faci din sex un "sport zilnic", se consumă multe calorii şi cine ştie - o fi posibil!

Părerile sunt împărţite...

| doctorandus a răspuns:

Medicii au tabele cu cate calorii consuma diverse activitati. Sexul consuma foarte putin, deci ca sa salbesti din sex ar trebui sa-l practici 16 ore/zi.

http://www.webmd.com/......its-of-sex

http://www.everydayhealth.com/......g-sex.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se spune, unii chiar dau explicatii : laughing)))
"Cea mai buna cura de slabire, placuta si simpla este sexul. Actiunea de scoatere a sutienului cu doua maini il va face pe barbat sa piarda 8 calorii. Cu o singura mana 12 calorii, 25 pentru cei neindemanatici. Daca esti un barbat original si te gandesti sa ii scoti sutienul cu dintii, vei avea 85 de calorii in minus. Punerea prezervativului pe un penis in erectie te va "costa" 6 calorii. Actiunea de punere a unui prezervativ pe un penis fara erectie consuma 315 calorii.
8 calorii vor fi consumate cand vei cauta clitorisul si punctul G - 92 de calorii. Daca veti face sex pe jos 8 calorii vor disparea ca prin vis. O partida de amor pe birou inseamna 12 calorii consumate si tinand-o in brate consumi cel putin 45 de calorii.Nici pozitiile sexuale nu sunt de neglijat. Pozitia misionarului 12 calorii, 69 culcat - 8 cal, sfestnicul italian - 512 calorii si 69 in picioare - 1115 cal. Cu ajutorul orgasmului veti pierde 315 calorii la unul simulat si 3112 la unul real.Si momentul de dupa te va ajuta sa scazi in greutate. De exemplu, sa-i explici partenerului de ce ai adormit te "scapa" de 816 calorii.
Barbatii care vor avea a doua erectie sunt in mare avantaj. Cei intre 16 si 19 ani: 12 cal, intre 20 si 29 ani: 36 cal, intre 30 si 39 ani: 108 cal, intre 40 si 49 ani: 324 cal, intre 50 si 59 ani: 972 cal si dupa 60 ani: 2916 calorii.
So? no comment big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fata bea multa sperma care are vitamine minerale chestii se ingrasahappy
de la sexul in sine mi-e lene sami bat capu laughing

| LostInBubble a răspuns:

Depinde. Daca tu stai si el duce tot greul nu.

| 21ndstillachild a răspuns:

Dimpotriva

| amaliaamely a răspuns:

Buna! deci eu am auzit ca sexul nu slabeste doar te mentine in forma adica nu te ingrasiibig grin

| FreshFresh a răspuns:

O sa revin cu un comentariu realist dupa o saptamana de probarolling on the floor

| AlinnaM a răspuns:

La mine nu, pentru ca eu mananc de fiecare data dupa, mai ales daca am orgasm laughing! Da bravo celor care reusesc!