| liviu_3401 a întrebat:

Buna ziua TPU as vrea sa mentionez ca am 16 ani si sunt virgin. am as vrea sa stiu cu ce prezervative sa o fac prima data sa nu existe nici un risc de sarcina pentru fata. pot sa folosesc prezervative mai groase alea sunt mai sigure? sa folosesc si lubrifant? si daca ai ata groasa este nevoie de ceva operatie? daca va trimit o poza cu ea imi puteti spune? id meu liviu_liviu94 nu conteaza daca ata este groasa? sigur nu este nevoie de o interventie chirurgicala? nu stiti asemenea cazuri? raspunsuri... dau funda. si in ce cazuri este nevoie de interventie chirurgicala?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă tu ai 16 ani, mă gândesc ce vârstă are fata,şi cât de pregătită/informată este. Dar asta este strict problema ei.
Înainte de primul act sexual, trebuie neapărat să aveţi preludiu, şi nu ar strica nici un lubrifiant pe bază de apă, pentru că acesta previne ruperea prezervativului. Şi nu este vorba de grosimea prezervativului, ci de firma de la care îl achiziţionezi(de preferat Durex sau Love+). Aţa nu are nicio relevanţă, deci nu este nevoie de intervenţie chirurgicală.
O zi frumoasă!

| Jony123 a răspuns:

Cumara prezervative Durex, sunt scumpe dar te poti baza pe ele, si alte firme care sunt mai scumpe.
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| liviu42 a răspuns:

De cate ori repeti intrebarea asta?

| SociallyDepressed a răspuns:

Stai frate nu te arunca asa.Prietena ta cati ani are? E de acord cu asta? sau te lasa sa-i distrugi copilaria.
Daca iti incepi viata sexuala trebuie sa fi informat.Tu te bazezi numai pe prezervative? Sti macar sa ti-l pui? Ce faci daca se rupe si o lasi pe prietena ta insarcinata? Ca sa-ti inepi viata sexuala trebuie sa ai o anumita respansabilitate si trebuie sa stii totul despre contraceptie si BTS nu sa te trezesti ca "gata, fac sex"!
Vai de capul vostru...

| alliss a răspuns:

Ai repetat intrebarea de 1000 de ori :o... nu conteaza cat de gros e prezervativul. important e sa nu se sparga. ca daca s-o spart imi pare rau de tine laughing.ce interventie chirurgicala mai laughing) ata se rupe dupa ns cate contacte sexuale. dar sunt cazuri in care nu se rupe deloc. straight face

| liviu_3401 explică:

Pai prietena mea vrea sa o facem ea are 15 ani si nu este virgina imi tot da mesaje ca imi este frica de p---- de nu o facem ca nu ma mananca intelegeti?!

| liviu_3401 explică:

Ea vrea sa spuna ca nu ma mananca ea
nu ca nu ma mananca in penis.