| Ionuț39382 a întrebat:

Bună ziua, TPU! Vă rog să îmi permiteți să vă adresez și eu o întrebare puțin mai dificilă însă sper din suflet să găsesc, cu ajutorul dumneavoastră, un răspuns cât mai plauzibil și veridic!

În data de 3 ianuarie, eu si cu prietena mea, care este virgină, am rămas singuri!

Eu am rămas în lenjerie intimă și ea la fel și am mimat un act sexual dar fără penetrare sau altele, ci doar o jumate infantilă, cu haine pe noi, adică eu cu boxeri și ea cu lenjeria ei intimă...Problema a fost că am ejaculat de două ori în boxeri și au devenit umezi în două locuri diferite, ca rezultat al ejaculării! După ce iubita mea a ajuns acasă, mi-a zis ca a gasit in zona vaginului un lichid alb, de care zicea ca este sigur al ei, dar mai jos de vagin, undeva intre zona posterioară și vagin, a gasit o dunguliță mică incoloră, ce semăna cu apă!

As dori sa va întreb, este posibil să rămână însărcinată de la o prostie puerilă din asta?

Adică poate trece sperma prin două perechi de lenjerie intimă?

Ce este mai rau, este ca ea a avut ultimul ciclu pe 25 decembrie( atunci s-a terminat) și a început pe 20 decembrie! După ce zic sa ea, niciodată nu avut un număr exact de zile când a venit vorba de ciclu, însă știa că doar la începutul lunii și/sfârșitul unei luni, îi vin așa-numitele probleme feminine! Am calculat puțin, și pe 3 ianuarie, ea era deja în aria zonei fertile, și mă îngrijorează mult acest aspect și n-am liniște deloc fiindcă sunt extrem de îngrijorat...De la o joacă din asta, care ar fi sansele sa ramana însărcinată?

Cand am verificat lenjeria mea intimă, zona unde am ejaculat, era totul opusă ca poziție cu zona unde ea a gasit acel lichid, însă mă îngrijorează mult toată prostia asta!

Ce părere aveți? Rog să-mi scuzați deranjul!

O zi frumoasa tuturor!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Sarcina se poate produce numai daca exista partida sexuala cu penetrare vaginala, in perioada fertila.
la voi, sexul a fost mimat si in plus aveati hainele pe voi, deci, imposibil ca sperma sa treaca prin haine, sa ajunga in vagin.

2. Lichidul de care vorbeste fata, la pasarica ei, este secretia naturala si normala a oricarei femei, in momentul excitarii.

3. Daca fata are ciclul de tip neregulat, nu se poate calcula ovulatie, perioada fertila sau urmatorul ciclu menstrual.
Ciclul de TIP REGULAT se succede intotdeauna, la exact acelasi numar de zile si doar acela se poate calcula (ovulatie, fertilitate, urmatoarea menstra).
Ciclul de tip neregulat, vine in fiecare luna la alt numar de zile, neputand fii estimat, aproximat sau calculat.

In orice caz, daca te ingrijoreaza asa ceva, pe viitor puteti sa va jucati cu un prejervativ pe penis, caz in care nu ar mai fii atat de stresanta joaca. In plus, inveti sa folosesti prezervative, care iti va fi extrem de utile in viitor.
Prezervativele se cumpara dupa GROSIMEA penisului tau si trebuiesc sa stea perfect intinse pe penis, fara cute, asa cum sta pielita salamului, fiindca daca-s mari (largi) se rasucesc pe penis in timpul sexului, se intind la maxim si pocnesc, punand fata in pericol sa ramana gravida.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti fiindca in proportie de peste 99, 9% este IMPOSIBIL ca in modul prezentat si precizat sa se fi ''teleportat'' niscaiva spermatozoizi de pe boxerii tai pana in zona situata intre labiile prietenei tale. Si mai ales sa fi si nimerit gaurica din himenul iubitei tale incat sa reuseasca sa si intre... in vagin. Afla de asemenea ca nici PARANOIA nu este deloc buna. Multa sanatate!

| Edyy5555 a răspuns:

Prietena ta nu este insarcinata. Fara penetrare si fara act sexual propriuzis. Sfatul meu este totusi sa folosesti prezervativul si sa dai jos boxerii