| anonim_4396 a întrebat:

trec direct la subiect: prima zi dupa menstruatie m-am "jucat" cu iubitul insa nu a avut loc penetrarea, dar ma tem ca avea lichid preejaculator pe deget si... se poate sa raman insarcinata daca a ajuns in vagin? Astept raspunsuri, multumesc.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil. Riscul este cu atat mai mare cu cat era o zi a ciclului menstrual mai avansata. Tu nu ne-ai zis a cata zi a ciclului mesntrual era, doar ca era prima zi dupa menstruatie, ceea ce nu conteaza absolut deloc. Zilele ciclului menstrual se numara din prima zi de sangerare, fara a conta cat a durat sangerarea.

| ynna93 a răspuns:

10 zile inainte sa-ti vina menstruatia si 10 zile dupa ce ti-a venit sunt sanse minime sa ramai insarcinata.deci daca pe tine te tine 5-6 zile sa presupunem te`ai fi jucat in a 7a zi.nu ai cum.acum nu zic ca nu exista si exceptii dar sunt foarte rare.sunt anumite zile pe luni cand poti ramane sigur 100% insarcinata.

| MajorAsshole a răspuns:

Ce nume o sa-i puneti? Iti doresti baietel, sau fetita?

...ce rau sunt!

| Jigsaw a răspuns:

Da

| Crazyfish a răspuns:

Ma fato, nu te joci cu Magnumul daca nu vrei sa te sinucizi!

| SkyPy a răspuns:

Spermatozoizi traiesc maxim 10 sec in contact cu aerul deci in concluzie nu ramai insarcinatahappy