| Florentinaaaaaaaaaaa a întrebat:

Se poate rămâne însărcinată daca a ajuns lichid preejaculator in vagin? In cazul meu nu a ajuns, cred. Adică iubitul meu asa spune, dar imi e frica.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care lichidul prejeculator este produs de catre glandele bulbouretrale (Cowper) si este eliberat in uretra este PERFECT STERIL. Acest lichid preejeculator care initial este steril se poate contamina prin amestecare cu resturi de sperma doar dupa ce ajunge in uretra. Lichidul preejeculator poate ingloba in masa sa spermatozoizi ramasi in uretra dupa o ejaculare anterioara, insa acest lucru se poate produce numai printr-un proces de amestecare-contaminare. Daca nu a existat o ejaculare anterioara in ultimele cateva ore, lichidul preejeculator va fi intotdeauna perfect steril, deci fara posibilitatea de a contine spermatozoizi. Sanatate!

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Se poate.
http://www.divahair.ro/......raspunsul! _
Asa ca, mai multa atentie pe viitor.
O zi buna :)

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ati avut sex neprotejat, categoric a ajuns si lichidul pre-ejaculator in vagin, ala se eliberea din penis, in primele secunde cand este introdus in vagin, fara ca baiatul sa simta ceva!
Acum, depinde daca tu erai in perioada fertila si daca baiatul avusese un alt act sexual inainte, sau se masturbase in ultimile 24 de ore, pentru ca pot ramane neeliminati spermatozoizi, care se pot scurge in vagin la primul contact sexual, in primele secunde cand este introdus in vagin.
Sincer, nu are de ce sa-ti fie frica atata vreme cat ai consimtit sa ai sex neprotejat, inseamna ca ti-ai luat toata responsabilitatea unei posibile sarcini si nu te-a deranjat asta.

| Florentinaaaaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Era ziua dintre cele doua perioade fertila si nefertila. Am avut 2 contacte sexual protejate care au fost la început si după unul neprotejat care a fost ultimul si nici nu a ejaculat in mine, nu a durat mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaaaaa):

Greseala fatala!
A treia partida a fost neprotejata, cand deja erau spermatozoizi neeliminati, de la cele 2 partide sexuale de dinainte!
Categoric s-au scurg in vagin in primele secunde de sex, acum, sa speram ca era totusi destul de devreme pentru ovulatie si nu ramai insarcinata.

| Florentinaaaaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

El mi-a zis ca a simțit când i-a venit si ca s-a șters de cearceaf.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaaaaa):

Tu tot nu ai inteles!
Pe "teava" ramane sperma! Ce daca s-a sters pe afara, ca nu a putut sa-si bage cearsaful in canalul urinar, pe unde de fapt iese si sperma.
Deci, sperma ramasa pe tractul urinar s-a scurg in vaginul tau, imediat cu l-a introdus in vagin, in priemele 10 secunde!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaaaaa):

Eu nu m-am referit la ejacularea propriu-zisa, care se intampla la terminare, eu m-am referit la lichidul pre-ejaculator pe care penisul il elimina in primele secunde de la introducere in vagin, cu rol de lubrefiere, care poate contine sprma, daca au existata si alte partide de sex in ultimile 24 de ore, deoarece raman intotdeauna picaturi care nu au fost eliminate.
Lichidul preejaculator este eliminat instantaneu si fara sa-l simti, doar cand penisul este introdus in vagin. deci, nu-i vorba decat de 2-3 picaturi, care se scurg fara sa le simta nimeni, direct in vagin.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florentinaaaaaaaaaaa):

Ai totusi sanse minime sa ramai gravida, deoarece erai cu 5 zile inainte de ovulatie.
dar esti sigura ca in data de 6 s-a produs ovulatia?

| Florentinaaaaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Pentru ca astăzi trebuie să-mi vina menstruația.

| peperonies a răspuns:

Da se poate.

| vocea a răspuns:

Da sansele sa ramai sunt mari, mai ales daca esti in perioada fertila.

| LesterTheMolester a răspuns:

Nu.Invata biologie