| Mihaela200000 a întrebat:

Bună ziua. Vreau să rămân însărcinată. Am avut contact neprotejat acum 7 zile și azi după 7 zile am făcut analiza beta hcg și a ieșit 1, 2 mU/ML
Dacă repet analiza după 48 de ore o să văd dacă sunt însărcinată?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca hormonul gravidiei sa poate apare in urina.

Testul facut la 7 zile este total eronat si inutil, deorece este facut cu mult timp prea devreme, ca hormonul gravidiei sa apara in urina.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa ramai insarcinata te sfatuiesc sa ai sex in fiecare zi din perioada fertila, iar testul sa-l faci corect, dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca hormonul gravidiei sa poate apare in urina!

| sofisis a răspuns:

"Hormonul sarcinii hCG poate fi detectat în circulația sangvină începând cu ziua a 11-a de la fecundarea ovulului" deci nu prea poti sa aflii acum

| GouDidodino a răspuns:

Fa un test de sarcina și ia acid folic preventiv

| Flosc a răspuns:

Cred ca da dar dacă nu trebuie sa mai faci sex