| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa.
Am si eu asa o intrebare. Si nu vreau raspunsuri gen : Esti prea mica nu stiu ce nu stiu cum.
Deci.
As vrea sa ma masturbez. Cu ce este mai convenabil? happy
Fundathinking

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

As vrea sa mananc, as vrea sa dorm, as vrea sa...Deci tu consideri ca a te masturba, e o cerinta fiziologica, ca si respiratul.Problema se pune in felul urmator: pentru baieti, e aproape o necesitate, mai ales cand nu au o fata prin preajma, pentru fete, nu e o necesitate ci doar, o chestie auzita de la alte fete, care trebuie imediat pusa in aplicare. Nu stiu de ce nu se aplica imediat in practica alte chestii, absolut normale, cum ar fi citirea unor carti, care ne trebuie maine la scoala.Barbatii care se masturbeaza, onanistii, daca fac excese, nu mai pot avea contacte sexuale normale. Asa este si la femei, care cu timpul, devin sensibile numai la anumiti stimuli, in afara penisului. Cu timpul, vor avea probleme in cuplu. Asadar, mai bine nu incepe ceva, despre care nu te-ai informat corespunzator.Trebuia sa intrebi eventual care sunt avantajele si dezavantajele masturbatului, nu cu ce sa o faci.

| ahlrh a răspuns:

Deci eşti fată?
Cu degetele sau mai nou "Cu coada de la mătură"

| cristiano9 a răspuns:

Probabil esti mica, doar cu mana momentan...

| drAn3 a răspuns:

Cum au spus si ceilalti forum-isti amuzati de intrebarea ta, recomand joco del mano.
Daca nu ai fantazie, iti imprumut de la mine - foloseste legume.

| DisforDeea a răspuns:

Cu dejtu`. Bay copil. Din curiozitatehee hee cati ani ai?smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu mana

| jonhy a răspuns:

Mai fetito uite eu o sa fiu sincer cu tine nu ma intereseaza ce varsta ai cum esti etc. poti sa te masturbezi cu orice daca simti placerea acum nu stiu depinde si de tine ce-ti place in ziua de astazi sunt o gramada de obiecte de a te masturba. cu ce o sati placa sa te masturbezi aia poate ca o sa-ti fie mai konvenabil si mai placut pentru tine. dar iti spun ca nu e bine, daca vrei sa te masturbezi mai bine, iatil de mana pe prietenul tau, si mergeti undeva ca sa nu va vada nimeni si o faceti fara rusine. :-p