| naviDIabLO a întrebat:

Ca barbat daca este eutanasiat te doare zile intregi sau doar dupa procedura? Daca esti eutanasiat asta inseamna ca daca incerci sa te masturbezi numai ejaculezi sperma?

Răspuns Câştigător
| RedBullX a răspuns:

Eutanasiere = Moarte.
Tu nu cumva vrei sa spui :
vasectomie = Acesta este un procedeu de sterilizarea permanenta a barbatului. Interventia consta in intreruperea canalelor deferente. In mod normal acestea au rolul de a transporta spermatozoizii de la nivelul testiculelor unde sunt produsi, la nivelul prostatei unde se vor amesteca cu lichidul produs de aceasta si cu lichidul seminal din compozitia spermei sintetizat de catre glandele seminale. Ca urmare spermatozoizii vor intra in compozitia spermei ce prin ejaculare va ajunge in tractul genital feminin in timpul actului sexual ducand la fertilizarea pe cale naturala sau putand fi folositi pentru fertilizare "in vitro".
In urma intreruperii canalelor deferente, spermatozoizii nu vor mai intra in compozitia lichidului spermatic prin urmare nu se va mai produce fecundarea ovulului ceea ce echivaleaza cu sterilitatea.
Se evalueaza ca aproximativ 50 de milioane de barbati din intreaga lume au acceptat aceasta interventie de sterilizare si ca circa 500.000 de barbati isi practica vasectomia in fiecare an.
Tot mai multe cupluri aleg aceasta metoda de sterilizare ca si contraceptie renuntand la metode de sterilizare a femeii prin ligatura trompelor sau la metode de contraceptie cu pilule anticonceptionale, etc.
Deoarece vasectomia nu este un procedeu reversibil, trebuie cantarite cu mare atentie toate avantajele dar si dezavantajele acestei interventii cu toate implicatiile ce decurg din aceasta.
Cei mai multi barbati care decid sa isi practice vasectomie sunt in general casatoriti de mai mult de 10 ani si aleg aceasta varianta de comun acord cu partenera (sotia) ca forma de contraceptie.
Vasectomia este optima in urmatoarele situatii:
- cand cuplul decide ca are deja numarul de copii doriti
- cand nu se doreste utilizarea altor mijloace de contraceptie
- cand datorita unor probleme de sanatate ale partenerei nu este dorita o sarcina.
Nu este indicata vasectomia in urmatoarele conditii:
- nu exista siguranta in decizia de a nu mai avea copii
- in cazul relatiilor instabile, cupluri neconsolidate
- motivatie explicata doar de dorinta partenerului
- barbati tineri cu multe schimbari in viata personala
- barbati necasatoriti sau divortati.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Verifica in dictionar ce inseamna eutanasie

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ce legatura are eutanasierea cu ce ai zis tu?

| andreeutzaa a răspuns:

laughing Daca esti eutanasiat numai simti nici-o durere ca esti mort! Eutanasierea este uciderea unui pacient pe moarte cu acordul sau, sau familiei.Viziteaza wikipedia!

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Inseamna ca va muri... poate te-ai referit la castrare

| Deny1333 a răspuns:

Omule, o să simţi că pluteşti... prin sicriu. Vezi ce scrie la nickname-ul tău? Eh, asta înseamnă ce păţeşti dacă de eutanasiază careva.
Poate zici castrat, dar de ce ar vrea cineva să fie castrat?! Nu e câine... porc poate e, dar doar la figurat. Deci, mai consultă dicţionarul şi discută cu un medic ginecolog better.

| αndï a răspuns:

Daca te castreaza ramai sterp, si nu, nu vei reusi sa te masturbezi, pentru ca nu vei mai avea niciun gand de genul... daca however vei incerca nu ti se va scula.
Eutanasierea e o metoda de a ucide prin injectarea unei substante toxice.

| natalia_7677 a răspuns:

Eutanasierea se face doar la animale nu la oameni, castrarea la doar la animale, nu cred ca un barbat prefera sa ramana fara mostenitori. :-)

| Crisis a răspuns:

Daca esti eutanasiat inseamna ca esti mort, ma.

| MadnessCaffe a răspuns:

Ba tu stii ce e aia eutanasierea?

De la eutanasiere MORI in cateva minute nu te doare nimic.

Ce intrebari.

| anonim0015 a răspuns:

rolling on the floor vasectomie, frate! rolling on the floor

| bengal a răspuns:

Omul se refera la vasectomie

| MiHaI a răspuns:

Esti prost bata

| Lalala202 a răspuns:

Eutanasiat?laughing
Poate sterilizat!happy Nu stiu nimic despre acest subiect dar nu m-am putut abtine sa te corectez:-s.

Nici nu cred ca este legala eutanasierea!(=moarte.happy )

| naviDIabLO explică:

Da,am incurcat eutanasiere cu castrarea, la castrare te doare dupa ce esti castrat?

| CynicalCunt a răspuns:

Ahahahrolling on the floor))))dammit moooorrolling on the floor)

| Gumã a răspuns:

Esti caine?

| Gumã a răspuns:

P.S deci, unde te inmormanteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să te castrezi?hee hee laughing

| ayoalex a răspuns:

Sac sac sac :p

| IonelaAlexa a răspuns:

Eu stiam ca eutanasierea este moartea printr-o injectie cu un anumit ser.